Evinizi Daha Geniş Göstermek İçin Uygulayabileceğiniz 10 Yöntem

Evinizi Daha Geniş Göstermek İçin Uygulayabileceğiniz 10 Yöntem

 İç tasarım zorlu bir iştir. En etkileyici kısımlarından biri, küçük bir odayı daha geniş ve temiz bir havayla büyük bir revizyon olmadan yapmaktır.

Sizin için en iyi iç mekanları bile bozabilecek şeylerin bir listesini çıkardık. Durumu iyileştirmenize yardımcı olacak bazı püf noktaları da sizinle paylaşacağız. Artık eviniz daha geniş ve ferah görünecek..

Perdeleri yükseğe asmak

Perdeleri tavana daha yakın asarsanız, pencereler gerçekte olduğundan daha büyük görünecektir.

Buzdolabı mıknatıslarınız için bir pano

 Buzdolabı mıknatısları mutfağın dağınık görünmesine sebep olur. Onları bir mıknatıs panosuna asarsanız unutulmaz bir duvar koleksiyonuna sahip olabilirsiniz.

Ayakkabı rafları

Ayakkabılar en çabuk dağılan ve etrafı düzensiz gösteren unsurlardan biridir.  Bu amaç için bazı güzel çekmeceler veya raflar yapabilir veya satın alabilirsiniz. Sonuç olarak, daha fazla boş alan elde edersiniz ve salonunuz çok daha düzenli görünür.

 
 
 
 

Dikey desenli açık renkli duvar kağıdı

Koyu renkli duvar kağıdını kullanmanın bir odayı olduğundan daha küçük gösterebileceğini biliyoruz. Aynısı yatay kalıplar için de geçerlidir. Bir odanın havadar ve ferah olması için dikey olarak düzenlenmiş desenlere sahip açık renkli duvar kağıdını seçmelisiniz.

Aynı renkteki havlular

Buna inanmayabilirsiniz, ama çok renkli havlular banyoyu darmadağın ve basık görünür bir hale getirebilir. Yine de, onlardan kurtulmak için acele etmeyin. Havluların bir kısmını, daha iyi görünecek yenileriyle değiştirene kadar her zaman saklayabilirsiniz.

Cam ve ayaklı mobilyalar

Tüm mobilya parçalarınız (bir kanepe, yatak, sehpa, gardırop vb.) Zeminin üzerinde yer kaplamak yerine zeminde süzülüyormuş gibi görünmelidir. Cam mobilyalar seçerek bu efekti elde edebilirsiniz.

 
 
 
 

Kutular ve sepetler

Her şeyin doğru yerde olduğundan emin olmak için, onları düzenlemelisiniz. Örneğin, her biri tek bir şeye ait olan güzel kutular yapabilirsiniz: saç tarakları, kırtasiye ürünleri, kozmetik ürünleri, notlarınız, vb.

Geniş bir halı

Birçok insan, oda ne kadar küçükse, satın almanız gereken halının o kadar küçük olduğuna inanır. Ancak, bu büyük bir hata olur. Gerçekte, yatağınızın yanındaki küçük bir halı görsel olarak büyük bir halıdan daha büyük görünür.

En sevdiğiniz kozmetikler için bir mıknatıs panosu

Birçok kadın birden fazla kozmetik ürünlerine sahip olsa da, bu ürünlerin bazıları diğerlerinden daha sık kullanmaktadır. Masanın her tarafına dağılmalarını veya çekmeceye kilitlenmelerini önlemek için, onları sevimli bir mıknatıs panosuna tutturabilirsiniz.

Işıklandırma

Salonunuz çok büyük değilse, büyük bir avize, çok fazla yer kapladığından kötü görünecektir. Işıklandırmayı resimdeki gibi yaptığınızda daha fazla alan açılacak ve yaşam alanınıza ferah bir hava sunacaktır.