Yemen’de insani dram devam ediyor

Yemen’de insani dram devam ediyor

Yemen’de devam eden iç savaşın neden olduğu açlıkla ve yoklukla mücadele eden insanlara, insani yardım malzemeleri ve gıda yardımlarımız devam ediyor. 

Yemen, deniz ticareti ve enerji hatları bakımından oldukça stratejik bir nokta. Ülke, Arap Baharı ile birlikte bölgede yükselen gerginliğin önemli yerlerinden biri oldu. Yemen’de 2011 yılında başlayan protestoları takiben ittifaklar ve ihanetler birbirini izledi. Hali hazırda, İran ve Suudi Arabistan arasındaki güç mücadelesinin bir sahnesi haline gelmiş vaziyette. Tabi bu durumdan zarar gören, en çok etkilenen sivil ve savunmasız halk oldu. 
 
Yemen’de devam eden iç savaş ve kargaşanın sonucu, ülkenin alt yapısı tamamen harap olmuş durumdadır. Açlık ve salgın hastalıklar ciddi boyutlara ulaşarak, çok ciddi tehdit konumuna gelmiştir. Bombalardan ve çatışmalardan hayatını kurtaran binlerce insan, açlıktan ve salgın hastalıklar sonucu hayatını kaybetmektedir maalesef. Bölgede kolera, difteri gibi salgın hastalıklar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı, gün geçtikçe artmaktadır. Yetersiz beslenme ve açlıktan dolayı da ölen çocukların sayısı içler acısıdır. 
 
Yardımeli ekipleri, açlıkla karşı karşıya kalan bölgelerdeki insanlara ulaşarak, gıda paketlerini dağıtmaya devam etmektedir. Farklı bölgelerdeki mağdur halka birebir ulaşarak, yardımlar teslim edilmektedir. Mazlum Yemenli kardeşlerimize yardımlarımız ve desteğimiz devam edecektir.

YARDIMELİ ULUSLARARASI İNSANİ YARDIM DERNEĞİ