Yaratıcılıkları, Sıra Dışı Özellikleri ve Özverileriyle Kalbimizi Çalan 19 Öğretmen

Yaratıcılıkları, Sıra Dışı Özellikleri ve Özverileriyle Kalbimizi Çalan 19 Öğretmen

Öğretme sadece bir meslek değil, bir yaşam biçimi, tutku ve coşkudur. Öğretmenin öğrencinin akademik hayatına etkisi diğer unsurlardan iki kat fazla olduğu kanıtlanmıştır. Öğrencilik zamanlarınızı düşünün, size enerjisi ile ilham veren ve sizi motive etmek için çaba sarf eden bir öğretmeniniz olduğunu mutlaka hatırlayacaksınız. Hayatlarımıza ilham verenler kolay kolay belleğimizden silinmezler.

Öğrencilerinin hayatlarında fark yaratan 19 harika öğretmenle sizleri tanıştırmak istedik.

19. İlkokul öğretmeni olan Oklahoma öğrencilerine boyaması için beyaz elbisesini verdi. Ortaya bu muhteşem güzellikteki sanat eseri çıktı.

18. Genç yaşta anne olan bir öğrencinin bebek bakıcı gelmeyince annesi 4 aylık kızı ile derse katılmak zorunda kaldı. Ders sırasında huysuzlanan bebeği kucağına alıp sakinleştiren Profesör derse bu şekilde devam etti.

 
 
 
 

17.Öğrencilerine gösterebileceği Dünya haritası olmayan öğretmen çözümü haritayı kendi eliyle çizerek buldu.

16.Kentucky' de özel eğitim öğretmeni olan Kinsey French, tüm sınıfını düğününe davet etti.

15. Bu kimya profesörü sınıfı için Breaking Bad'ın ana karakteri gibi giyinmiş.

 
 
 
 

14.“Bugün tıpkı senin gibi güzel görünüyorum!” Brezilyalı bir öğretmen saçlarından dolayı zorbalığa maruz kalan öğrencisini desteklemek için saç stilini değiştirdi.

13. Deney yapan bir fizik öğretmeni

 
 
 

12.Bu öğretmen, Moore, Oklahoma'daki bir kasırganın neden olduğu molozdaki öğrencilerinden birini bulduktan sonra.

11.İhtiyaç sahibi çocukların gerektiğinde temizlik malzemeleri ve giyisileri rahatlıkla alabilsin diye okulunda "konforlu dolap" projesi başlatan bir öğretmen.

 
 
 
 

10. Bir ilkokul öğretmeni olan Carl Schneider, öğrencilerini her gün okuldan eve götürüyor.

9. Bu öğretmenin kız öğrencilerinden biri tuvalette sigara içiyor. Kapıyı açtığında hoş bir sürprizle karşılaşacak.

8.Gördüğüm en havalı Tarih öğretmeni.

 
 
 
 

7. Güney Carolina' da ki öğretmenler babaları olmayan küçük çocuklarla vakit geçirmek için ’Beyefendi kulübü’ nü kurdular. Çocuklara hayatlarında iyi bir insan olmayı öğütler ve onlara babaca tavsiyelerde bulunurlar.

6. Bu öğretmen biyoloji dersinde öğrencilere insanın vücut yapısını eğlenceli biçimde anlatabilmek için böyle bir yöntem buldu.

5. Florida' da özel eğitim öğretmeni olan Chris Ulmer, her gün 10 dakika boyunca öğrencilerinin her birine övgü dolu sözler söyleyerek başlar. Chris öğrencilerine böyle davranmasının özgüvenlerini önemli ölçüde artırmaya yardımcı olduğunu söyledi.

4. Bu tarih öğretmeni çocukların ilgisini hangi yöntem ile çekeceğini çok iyi biliyor.

 
 
 
 

3. Öğretmen, Rajesh Kumar Sharma, Yeni Delhi’nin fakir çocuklarına eğitim vermek için bir köprü altında ücretsiz bir sınıf açtı.

 

2. Öğrencilerinin Microsoft Word’ü defterlerine aynen çizebilmesi ve daha iyi öğrenebilmesi için kara tahtaya ekran görüntüsünü birebir çizen Gana'lı öğretmen. İmkansızlıklar içinde ders vermeye çalışan öğretmene Microsoft tarafından bilgisayar hediye edildi.

1. Bu iranlı çocuk kanser hastası. Derslerinden geri kalmaması için öğretmeni onu hergün ziyaret ediyor.