Venezuela ve Maduro Hakkında İnanılması Zor 33 Gerçek

Venezuela ve Maduro Hakkında İnanılması Zor 33 Gerçek

Venezuela resmi dili İspanyolca olan bir Güney Amerika ülkesidir. Yaklaşık 912000 metrekare toprak çevreler ve dünyanın en büyük petrol rezervi verilen Birine bir zamanlar Güney Amerika'nın en zengin ülkesi olan Venezuela demokratik hükümeti sayesinde tüm dünya tarafından ölü diyordu. 1522 yılında İspanya tarafından kolonize Dilan bu topraklar 1811 yılında bağımsızlığını ilan eden ilk İspanyol Amerikan ülkelerinden biri olmuştur. 1999'da Hugo chavez'in yönetime gelmesiyle ülke 2013'e kadar altın çağını yaşamış davet herkes tarafından sevilen Karizmatik bir liderdi 90'lı yıllarda televizyonlara çıktı ve ülke yönetimini ekonomik bir eşitlik sağlamadığını savunduğu düşünce onu.

Ikili fakir kısmına hitap ettirdi de bu sayede yönetimin başına geçmiş olduğu ülkenin Petrol kaynaklarını çok iyi yönetti 2004 yılında petrol fiyatlarının dünya genelinde Hani yükselişini ardından Venezuela milyarlarca dolar kazanmış oldu bu parayı toplumsal yardımları yöneltti Eğitim ve Sağlık hizmetlerini iyileştirdi yemek kaynaklarına yatırım yapıp fakirlik oranının neredeyse göre indirdi 2013 yılında 2 yıllık kanserle olan Savaşı sonucu ölen Şehidin Ardından yerine bunun varisi olarak tanınan madura gelecekti Ancak 2013 yılında yaşanan petrol krizi her şeyi değiştirdi çal izin kurduğu Bu sistem tamamen Petrol fiyatlarının yüksekliği ne dayanıyordu fiyatlar yüksek kaldıkça dünyaya Petrol satan Venezuela'nın haltı rahat kalacaktı ancak 2013'te petrol fiyatları bir düşünce yaşanan ekonomik krizde maduro bu olay karşısında serseme döndü 1962 yılında dünyaya gelen motoru okul kayıtlarına göre liseden asla mezun olmamıştır yıllar bu.

Otobüs şoförlüğü yapmış. Bu süre zarfında da karakas Metro isimli şirketteki Sendikada otobüs şoförlerinin gayriresmi adresi olarak çalışmıştır. Vesile olan tanışıklığı 1979 yılında gerçekleşen bir adam kaçırma olayına dayanır. O günden beri Yolları kesişen içeri sağlam bir arkadaşlık oluşturmuşlar Ve henüz yardımcı Başkan bile değilken herkes tarafından chavez'in yerine gelecek olan adam işte kansere yakalanan Çağ bez ayakkabı yardımı almak için seyahat edip ülkeyi Madonna'nın ellerine Bırakır ve denize ile topraklarına bir daha asla canlı olarak dönemem. Maduro 2015'teki seçimlere kadar vekil başkan olarak göreve geldi ve yapılan seçimlerde %50 nokta 61 gibi bir parmak farkı ile ülkenin başkanı oldu. Kimine göre seçimler hileliydi. Peki modu insanların onun seçimleri ile karıştırdığını düşünmelerini sağlayacak ne yapmıştı? Az önce bahsettiğim gibi 2013 yılının sonunda Petrol fiyatlarının dünya genelinde düşmesiyle 2014 yılının.

Maçlarında bile marketlerde yiyecek bulmak çok zordu madura kaynakları bilerek kızdı. Söylediğine göre güç ve para sahibi insanların kaynakları ele geçirip vatandaşları ürünleri fahiş fiyatlara satmadı. Istemiyordu. Vatandaşlar haftada Sadece 2 gün açılan marketler için bitmek bilmeyen sıralara giriyor. Boş raflarla karşılaşıp evlerine eli boş dönüyorlardı. Madonna'nın bu planı geri tepti karaborsaya yöneldi. Ancak karaborsa ucuz değil de ne de olsa yüksek talep yüksek fiyat demektir. 2016 Haziran ayından itibaren ülkenin yaklaşık 187 si yemek satın alacak kadar Para kazanmıyor ve yine 2016'da yapılmış bir ankete göre ülkenin yüzde seksen dört Madonna'nın makamından atılmasını istiyordu. Ancak motoru nasıl Hala Lider maduro 2015'te yönetimin başına gelince Millet Meclisi'nin üçte ikisi onu Oya makamında atmak istedi. Ancak Venezuela'da chavez'in daha önce çıkarmış olduğu kararname ile yönetme yasasına göre başkan ol.

Kişi tıpkı bir kral veya bir diktatör gibi istediği zaman ya saçıkara biliyordu. Böylelikle motor bu güçle yeni bir Yargıtay oluşturduğu bu yargıtaya arkadaşları karısı ve oğlu dahil olmak üzere tanıdığı herkes yerleştirdi. Bu Yargıtay 2016 yılında Millet Meclisi'nden her şekilde daha fazla hakka sahiptir. Bu hareketi ülke içerisinden Muazzam protestoların başlamasını sağlayan faktör Ancak ona kaldırmanın nasıl bir bedeli olacağını Venezuela halkı anlamış oldu de maduro yine de kendini sağlama almak istedi. 2017 Temmuz ayında yeni bir meclis kurulması için seçim yaptırdı. Fakat bu seçimlerde hile karıştı ve moduna en sadık olmayan kimsenin yeni mecliste yeri yoktu. Maduro Venezuela nın en güçlü adamı olmuştu. Seçim sonuçlarından sonra bitmek bilmeyen protestolar tekrardan başlamıştı ve aralarında adaylardan birinin de bulunduğu 10 kişiden fazla insan öldü. Hükümet 8 milyondan fazla insanın oy derdini öne sürsede uzmanlara göre Sadece 3 milyon insan.

Modern bu hareketi ile halkın desteği varmış gibi gösterdi de belki de motoru halkın sadece 5'te 1'ini kısmının oylarına sahipti Çetin kurduğu karmaşık kur sistemini kendi çıkarlarına göre Aslında resmi devlet oranlarına göre 1 dolar Venezuela bolivarı ediyor. Ancak yaptığı değişimde bukura sadece odur. O ve onun arkadaşları yani generaller ve İşadamları erişebilmen vatandaşlar karaborsada bugün bir doları 248000 bolivara satın alabiliyor. Maduro yüksek miktarda kar elde etmek için suistimal ettiği bu sistemde saatte bir bomba gibi patlamayı Ben bir ülkenin en güçlü insanı ülkesini düzeltmek için sayısız planı olan bir dahi iste planlarından bazıları tavşan planı tüm dünya Venezuela insanlarının aç olduğunun farkında ve birden fazla ülke yemek ve ilaç yardımı yapmayı teklif etti. Ancak bu yardımların hepsini kendisine makamından koyabilmek için dış güçlerin uygulamaya çalıştığı bir Komplo diyerek geri çevirdi. Halkın adı.

Bilmek için kendi planları var 15 farklı topluluğa yetiştirmeleri için tavşan yavruları verildi. Ancak insanlar bu hayvanları yemek yerine onları evcil hayvan yapmaya karar verince plan başarısız oldu. Yönetimdeki insanlar şöyle bir açıklama yaptı. Tavşan evcil hayvan değildir. Hızlı ürer ve 2 buçuk kilo ağırlığında proteini yüksek kolesterol içermeyen bir ettir.

Ikinci plan para basmak maduro halkın parasız olduğunu görünce para bastı. Bu olay Enflasyonun yükselmesi ne sağladı ve artık paranın bir değeri kalmamıştı. Günlük hayatta o kadar çok para vardı ki bazı marketler parayı saymak yerine ağırlığını tartarak alışverişlerini yapıyorlardı.

Bana şunu açıklamasını yapın abi. Zımparanın açıklaması nedir doların şu anda Burada gördüğünüz paraların hepsi 50 dolara tekabül ediyor. 50 dolar ve halkın açlığı hiçbir şekilde edilmemişti. Maduro yönetime geldikten sonra halk açlıktan ortalama 10 kilo verdi. Buna maduro diyeti diyorlardı.

Maduro da Hakaret gibi televizyonlara çıkmayı seviyordu çoğu kez televizyonda şabedin ruhunun yanına bir kuş suretinde geldiğini kendisini desteklediğini söyledin kanser olma sebebinin ABD olduğunu söyleyip Amerika'yı suçladı Hatta abdli ülkesindeki ATM'leri etkisiz hale getirerek Venezuela ekonomisinin böyle çöktüğünü iddia etti yara benden conta harita çekip İGO navigasyon TV Trident yalan dolan Amin Deyip dalga geçti bu ya portakallı sos.

Telefon Motorola canlı yayına çıktı. Onlardan birinde odada olan bir gazeteci motorunun arada yemek yediğini fark edince modelini ne zaman masanın altında bulunan canlı yayın kesiliyor veya kamera başka bir yere çekiyor? Maduro canlı yayında yemek yemenin kötü olduğunu farkındaydı. Altının aç olduğunun farkındaydı yaptığı şeylerin doğru olmadığının farkındayım ama politikasına devam etti. Bu acımasız yönetimin altında Venezuela halkı her şeyi denedi. 1 Milyonu Aşkın vatandaş ülkesini terk etti Geride kalanlar ve gidemeyenler her gün protestoda boykot yani hayatta kalma mücadelesine yardımcı olabilecek her şeyi deliyorlar insanlar Polislere güvenmiyorlar de Çünkü araştırmalar işlenen her 5 çocuktan birinin polis tarafından.

Kendini ortaya çıkardı. Aynı zamanda kolluk kuvvetleri protestolarda gerçek mermi kullanmaktan çekiyorlardı. 100'den fazla ölü de binlerce ağır yaralı vardı.

Uzmanlar ülkedeki tıbbi Tesisler de ihtiyaçların karşılanması için kullanılan temel tıbbi malzemeleri standarda göre yüzde seksen daha az olduğunu söylüyor. Yani çoğu hastanelerde X ray cihazı tomografi cihazı olmadığı gibi en basitinden yatak şırınga Hatta peçete bile eksik bu kadar yetmezmiş gibi maduro güç tasarrufu projesiyle halkı bir daha suistimal etti. Hükümet 2016 yılında 40 gün boyunca günde 4 saatlik sürelerle Hastane gibi insan hayatının söz konusu olduğu yerler dahil olmak üzere ülkenin yarısında elektriği kesti çoğu hastane Mum ışığında tedavileri sürdürmek zorunda kaldı.

Nedeniyle halkın durmadı bir grup protestocu protestolarda insan dışkısından ürettiği molotofkokteyli kullandı.

U insanlar ilkel insanlar değil. Venezuela 2013 yılına kadar Güney Amerika kıtasının en zengin ülkesi 7 Ülke dünyanın en geniş Petrol rezervlerine sahip şehirler binalar teknoloji refah kültür İnsanlar her şeye sahip Venezuela halkı şu an bulundukları durumu bir adama borçlular.

Bazı insanlar açlıktan fare yiyor.

Günümüzde beni uzayla dünyanın en yüksek suç oranlarından birine sahip geçen yıl her yüz bir insan başına 91 cinayet denk geliyordu. Sadece 2015 yılında toplam 18000 cinayet işlendi.

2016'da halk imza toplayıp maduroya oturduğu tahta alacaktır. Referandum getirmeye çalıştı seçim yapmak için yeterli imzayı toplamalarına rağmen ulusal oy Meclisi yani seçimleri organize yönetim kurulu seçimleri sayısız defa erteledi ve o seçimler hala erteleniyor. Venezuela şu an dünyanın en yüksek enflasyon oranına sahip maduro yönetime geldiğinden beri yükselmekte olan enflasyon oranı Şu an %2 100000 civarında ve Uzmanlar sene sonunda bu oranın yüzde bir milyon olacağını söylüyor.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=sYLeuFskWzg&list=PL40Eh9f0PRRWOXVrhFCaccjgGpyEgJmkM