Tohum saç, bitmezse toprak utansın...

Tohum saç, bitmezse toprak utansın...

2018 Kurban organizasyonunun bir meyvesi olan “1 Kurban 1 Fidan” projesi kapsamında, yurt içi ve yurt dışında belirlenen yerlere fidan dikimleri devam ediyor. 

Tohum saç, bitmezse toprak utansın! 
Hedefe varmayan mızrak utansın! 
Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen! 
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın! 

Sudan - Moritanya - Somali 

Sudan’da bulunan Akabe Yetimler Külliyesinde eğitimlerine devam eden yetimlerimizden, 8 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan yavrularımızla birlikte fidan dikimleri devam ediyor.  

Bir yanda, aldıkları eğitimlerle topluma maya olacak olan ve nesilleri inşa edecek olan yetimlerimiz; diğer tarafta, kurumuş ve çorak topraklara hayat verecek olan meyve fidanlarımız umutları yeşertmeye, diri tutmaya devam ediyor. 

2018-2019 eğitim dönemi sonu ve mezuniyet programı için Sudan’a giden heyet, Sudan’da yapılan faaliyetleri ve çalışmaları da yerinde görme imkanı bulmuştur.  
 

Su kuyuları, kardeş aileler, yetim aileler ve süt keçisi projesi kapsamında desteklenen aileler birebir ziyaret edilerek, selamlaştılar, dualaştılar.  

Açılan su kuyularının, bulunduğu bölgeye hayat vermiş olması, cazibe merkezi konumunda yerleşimcilerin artmış olduğunu görmek umutlarımızı tazeledi. 

Moritanya’da inşaatı devam eden Eğitim Külliyesinin bahçesine dikilen fidanlar, hem kurak topraklara hayat verecek, hem de nesillere umut olacak. 
 

Somali’de, Yardımeli Hastanesinin bahçesine ve su kuyularının açıldığı bölgelere fidan dikimleri devam etmektedir. 

Hatay – Şanlıurfa – Malatya 

Yurt içinde Hatay, Şanlıurfa ve Malatya’da Yardımeli Temsilcileri yerel yöneticilerle görüşerek; okul bahçelerine, cami ve Kuran kurslarının avlularına meyve fidanlarının dikimlerine devam etmektedirler. 
 

YARDIMELİ ULUSLARARASI İNSANİ YARDIM DERNEĞİ