Tek seferde izlemek isteyeceğiniz 16 TV dizisi

Tek seferde izlemek isteyeceğiniz 16 TV dizisi

Dağınık araziler, gerilim, komplolar, zafer ve trajedi, karmaşık fikirler - her TV dizisinin eğlenceye yaklaşımı farklıdır. Ancak, hangisini izlerseniz izleyin,bölümden bölüme atladıkça zamanın nasıl geçtiğini fark edemezsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi on altı diziyi sizin için derledik.

 

Prison Break

2005 — 2009

Kardeşini hapishaneden kurtarmak için kahraman bir suç işler ve cezaevine girer. Kaçış planı: eğer hapishaneyi dizayn eden sen isen imkansız değil. Buranın her noktasını avucunun içi gibi biliyor. Senaristler bu hikayeye kendilerini karıştırmadan çıtayı yükselterek hedefe ulaştılar.

Black Mirror

2011 — present

Modern teknolojinin tehlikeleri hakkında serin bir İngiliz serisi. Geleceğin insanları, ileri teknoloji kullanılarak yaratılan mükemmel bir sanal gerçekliğe itildi. Her bölüm bu mükemmel dünyanın farklı bir yönünü ortaya koymaktadır. Dizi boyunca, geleceğe dair gerçekten distopik bir imaj sunuluyor.
 

Eureka

2006 — 2012

Oregon eyaletinin geniş açık alanlarında bir yerlerde, bir grup gerçek dâhinin yaşadığı bir kasaba var. Dünyanın daha önce hiç görmediği yararlı şeyler icat ediyorlar. Bazen kazalar olur ve işleri çözmek vasat bir IQ'lü yerli bir şerife düşer.
 

 
 
 
 

Foyle’s War

2002 — 2015

Britanya, 1941. Orta yaşlı bir polis dedektifi, cephede savaşmak istiyor ama işler karışıyor. İngiliz güney sahilinin tahliyesi sırasında, yaralı, mülteci ve her türlü suçlu bir araya getirilerek her çeşit insan karışımı oluşturuluyor. Dedektif Foyle, savaş zamanında ülkesine yardım için yaptığı olağan çalışmalara devam etmek zorunda.

Fargo

2014 — present

Başarısız bir sigorta Satıcısı, süpriz bir şekilde cinayet işler. Artık öldürmeye ve daha çok öldürmeye devam etmekten başka seçeneği yok. Kendisine yardım eli uzatan bir suçlu ve sosyopat ile yoluna devam etmek zorunda. Bu modern ve gerçeküstü trajikomedi, yeni sezon için sabırsızlanabilecek bir kitlesel kazanım elde etti.

House, M.D.

2004 — 2012

Bu TV dizisi ' ev ' sarkazm takdir edenler içindir. Bu diziyi izleyen hiç kimse, karizmatik Dr. House hakkında kayıtsız kalmayı başaramaz - bazıları onun etrafındaki herkese karşı olan dürüstlüğünden ve şeytan bile önemsemeyen tavrından; diğerleri ise onun ışıltılı zekası tarafından kuşatıldı.
 

 
 
 
 

True Detective

2014 — 2015

                                                                                                                              © kinopoisk                                                                                                                                           Şimdilik, bu son moda mini dizilerinin sadece bir sezonu var. Hikâye, Louisiana'nın uzak bir bölgesinde olağandışı bir cinayeti araştıran iki dedektif üzerine yoğunlaşıyor. Parça parça, yavaş ama emin adımlarla onları sonuca götüren resmi bir araya getirdiler.
 

The Walking Dead

2010 — present

zombiler dünyada geziniyor ve insanlar kendilerini kurtarmaya çalışıyor.  Hayat kıyamet sonrası bile devam eder ve herkes bir şeylerle meşgul olur. Frank Darabont türünün bir  ustasıdır. Drama, korku ve gerilim hepsi bir arada.
 

The Sopranos

1997 — 2007

Her şey için zaman bulmaya çalışan basit bir mafya patronunun günlük hayatıyla ilgili bir dizi. İster iş yerinde sorunları çözmek ister evde sorunlarla uğraşmak gibi. Bu, baygınlıktan ve panik ataklardan etkilenen bir adam tarafından hissedilen sabit bir stres zemininde gerçekleşir. Hikâye renkli kişiliklerle kurgulanarak hazırlanmış. Bütünüyle çok iyi bir çalışma olmuş.

 
 
 

Lost

2004 — 2010

Kırk sekiz kişi, bir uçak kazasından sonra kendilerini ıssız bir adada bulur. Adadaki hayat, göründüğü gibi değildir  ve ada gerçek yüzünü göstermeye başlar. Lost ile büyük bütçeli, epik şovlar TV için üretilmeye başlandı.
 

The Mentalist

2008 — 2015

Patrick Jane, Soruşturma Bürosu için özel bir dedektif olarak çalışan bir medyumdur. Üstün gözlemleme yeteneği ve ofisindeki rahat kanepeye olan düşkünlüğü ile bilinir. Ayrıca seri katillere karşı kişisel bir mücadele yürütüyor ve acı dolu geçmişinden dolayı işkence çekiyor.
 

Rome

2005 — 2007

Tüm görkem ve ihtişamıyla antik Roma. Jül Sezar'ın dönemi ve Gaul'a karşı savaş bir savaş yürütülüyor. Ülke iç savaşın eşiğinde duruyor.
Hoş olmayan bir sürpriz eve dönüşünde İmparatoru bekliyor. Şimdiye kadar yapılmış en pahalı TV dizilerinden, BBC ve HBO arasındaki bu ortak proje, sağlam bir hikaye ve etkileyici bir sunum ile izlemesi keyifli bir çalışmadır.

 
 
 
 

Vikings

2013 — present

Vikinglerin günlük yaşamını yeniden uyarlayan yüksek kaliteli ve iyi tempolu bir dizi. İyi koreograflanmış savaş sahneleri, antik ritüellerin detaylı yeniden inşası ve İskandinav fiyortlarının güzelliği izlemek için değer.

Big Bang Theory

2007 — present

Bilim dünyasında son derece başarılı ancak kişisel hayatlarında son derece şanssız olan bir grup fizikçiyle ilgili bu komik hikâye, dünyanın dört bir yanında bir kült kazandı ve ilk yayınlanmasından bu yana unutulmaz repliklerin kaynağı haline geldi.

M*A*S*H

1972 — 1983

M * A * S * H, yaklaşık 40 yıl önce ilk kez yayınlandığı zamanki kadar yerel ve güncel. Mizah, muazzam hiciv ve dehşetle korkunç bir şekilde birleşir. Klasik, yüksek kaliteli bir sitcom.