Sahiplenildikten Sonra Çarpıcı bir Şekilde Değişime Uğrayan 15 Barınak Hayvanı

Sahiplenildikten Sonra Çarpıcı bir Şekilde Değişime Uğrayan 15 Barınak Hayvanı

İstatistiklere göre dünyada her yıl 6,5 milyon hayvan barınağa düşüyor. Evcil hayvanların sahipleri tarafından terk edilmelerinin birkaç nedeni vardır. Sorunlu veya saldırgan davranış, beklenenden daha büyük ve sağlık sorunları bunlardan sadece birkaçıdır. Neyse ki, herkes böyle düşünmüyor. Çünkü bu hayvanların yaklaşık yarısı (3,2 milyon) sahiplenilir ve yeni sevgi dolu yuvalarına kavuşurlar.

Bilgece olarak, barınaktan evcil hayvan sahiplenen iyi kalpli ve şefkatli insanlara takdir ediyor ve onların bu harika kararlarının sonuçlarını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sevgi ve ilgi ile nelerin başarılabileceğine siz de bir göz atın!

1.

Bu zavallı kedinin ciddi şekilde keçeleşmiş tüylerine baktığınızda sempati ve acı hissedemezsiniz. Bu kedi, Alzheimer hastası olan sahibi tarafından terk edildikten sonra bu durumda bulundu. Şimdi ise ona ağırlık veren tüylerinden tamamen kurtulduktan sonra yeni evine kavuşmayı bekleyen mutlu bir hayvan.

2.

Frodo adı verilen bu köpeğin dönüşümü inanılmaz! Gerçekten de bir yüzüğü varmış gibi görünüyor! Sağ gözünün çıkarılması gerekse de onu çok seven sahibi tarafından kurtarılıp sahiplenildi. Şimdi tek gözüyle hayata meydan okuyor. 

3.

Holland bir hayvan tedavi merkezine getirildiği için çok şanslıydı. İlk olarak tüyleri temizlendi,  derisindeki morluklar kesikler ve kuruluk tedavi edildi. Holland’ın iyileşmesi çok hızlı değildi, ancak dikkat ilgi ve bakım her şeyi kolaylaştırdı.

4.

Polisler tarafından terkedilmiş bir binada bulunan Emmy ve Oscar hemen hayvan tedavi merkezine götürüldü. Ve ortaya herkesin görebileceği gibi muhteşem bir sonuç çıktı.

5.

 Başına gelenlerden sonra çok korkmuş olan, bu köpeğin birbirine karışmış tüylerini temzilemek dört sağlık personeli ile birlikte iki saat sürdü. Sang Su da ayrıca bir deri enfeksiyonu vardı bu yüzden kulaklarını düzgün hareket ettiremiyordu, ama şimdi her şey yolunda. 

Ruthie’nin 16 yaşında olması, onu evlat edinmeye karar veren yeni sahipleri için bir engel olmadı ve sonuç çok açık!

7.

Bu köpeğin durumu çok kötüydü ve uyutulması gerekiyordu. Fakat tam da umutların tükendiği zaman, bu şanslı köpeğin yeni sahibi onu sahiplenmek için geldi!.

8.

Gerçekten de, yiyeceklerin biraz iyileştirici bir sihirli etkisi vardır. Ve sevgi ile birlikte tüketildiğinde, gerçekten harikalar yaratabilir. Bu tatlılığın şu an ki parlak yıldız olması sadece 8 ay sürdü.

9.

Evcil Hayvanlar, gözleri bu küçük yavru kedi kadar sulu ve çapaklı olsa bile sahiplerini en iyisi görürler.  Bazı insanların sorumluluklarını unutmaları çok üzücü. Minik dostumuz bir aylık tedaviden sonra dünyayı yeniden görmeye hazır!

10.

Nigel ilgi ve biraz bakım ile büyük fark yaratan bir köpektir.  Işıltıyla parlayan güzel tüyler ve neşeli gözlerin herhangi bir köpeğin görünüşünü nasıl tamamen değiştirdiği görmek gerçekten inanılmaz.

11.

Barkley’nin tüyleri neredeyse hiç yoktu. Şimdi ise minnoş bir ev hayvanı olarak bu güzel tüyler onda şahane görünüyor.

12.

Onu sahiplenmek için gelen adaylar onu ilk gördüklerinde durumu iyi olduğuna dair bir izlenim veriyordu. Yine de evrak işlerini tamamladıktan  sonra onu eve götürmeye geldiklerinde, durumu ilk resimde gördüğünüz kadar zavallıydı. Ancak sevginin iyileştiremeyeceği hiçbir şey yok.

13.

Böyle büyüleyici gözleri olan bir kedi nasıl bu kadar ihmal edilebilir? Sahiplenildikten sonraki son hali ise göz kamaştırıcı.

14.

Nova’nın koruyucu ailesi, onu tekrar hayata döndürmek için harika bir iş çıkardı. Onun kendileri ile kalmasını istiyorlar ama yapamasalar bile Nova'yı sahiplenebilmek için sırada bekleyen uzun bir aile listesi var.

15.

Başlangıçta kötü kokulu çürüyen dişleri nedeniyle "kokmuş" olarak adlandırılan bu köpek onu neyin beklediğini bilmiyordu.  Yeni ailesi tarafından sahiplenildiğinde Marnie olarak yeniden adlandırıldı. Dişleri çekildi ve koku kayboldu, yine de uzun dili ağzından çok sevimli bir şekilde düşmeye devam etti. Marnie'nin kafa eğiminde görebileceğiniz gibi bir Vestibüler sendromu vardır. Şimdi 2 milyon takipçisi olan gerçek bir Instagram yıldızı!

Bu hayvanlardaki değişiklikler gerçekten inanılmaz!  Onlar adına sevgi dolu bir yuvaya kavuştukları için çok ve mutluyuz ve bir daha asla böyle bie haksızlıktan dolayı acı çekmemelerini diliyoruz.