Sadece bir dakika içinde nasıl uykuya dalınır

Sadece bir dakika içinde nasıl uykuya dalınır

Anksiyeteniz varsa veya önemli bir olaydan önce stres altındaysanız, uykuya dalmak ve deliksiz uyumak problem olabilir. Sinirlerinizi sakinleştirmek ve iyi bir dinlenme elde etmek için şunu deneyin.

Buna '4-7-8' yöntemi denir. Yapmanız gereken şu:

1.4 saniye boyunca burnunuzdan sakince nefes alın.

2. Nefesinizi 7 saniye tutun.

3. 8 saniye boyunca ağzınızdan yavaşça nefes alın.

Gerçekten bu kadar basit. Kulağa çılgınca gelebilir, ama gerçekten işe yarıyor.
 

Nasıl işe yarar

Nasıl çalıştığını bu şekilde öğrendim.
Stresli veya endişeli olduğunuzda, kandaki adrenalin miktarı artar ve nefesiniz daha hızlı ve daha hafif olur. Bu nefes egzersizi, bir tür yatıştırıcı görevi görür. Bu şekilde nefes almanızı yavaşlatmak, kalbinizin ritmini yavaşlatır ve sizi çok hızlı sakinleştirir; basit fizyoloji!

Aynı egzersiz, zihninizi de sakinleştirmeye yardımcı olur, çünkü tamamen nefesinize konsantre olmanızı sağlar. Farkında değilsiniz, ancak şu anda merkezi sinir sisteminiz aktivitesini yavaş yavaş azaltır ve kaygı duyguları kaybolur. Herhangi bir nörolog bunu sizin için doğrulayabilir.

Sonuç, tüm vücudunuzun rahatlaması. Sahip olduğu fiziksel etkinin hızı ve gücü açısından, egzersiz anesteziğe benzer. '4-7-8' yönteminin birkaç yüzyıl boyunca Hint yogi tarafından iyi bilinen Harvard tıp doktoru Andrew Weil tarafından araştırıldı. Tam bir rahatlama durumu elde etmek için meditasyon uygulaması sırasında kullanılıyor. Bu nedenle, tamamen zararsız olduğunu söylenebilir.

Özellikle sizin için nasıl yararlı olabilir

Gece geç saatlerde uyanırsanız, örneğin bir şey sizi rahatsız ediyorsa, yardımcı olacaktır.
Aynı şey, bir yarışma veya önemli bir etkinlikten önce gergin hissettiğinizde de geçerlidir. '4-7-8 ′ yöntemi ihtiyacınız olan enerjiyi toplamanıza yardımcı olur.

Daha iyi etki için bu "uyku iksiri" kullanabilirsiniz":

Yatmadan önce zihninizi ve vücudunuzu rahatlatmak için bunları birlikte karıştırın

  • 1/4 çorba kaşığı bal
  • 1/8 yemek kaşığı deniz tuzu
  • 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

Bu karışımı olduğu gibi yutabilir veya bir bardak ılık suya ekleyebilirsiniz etkisi aynı olacaktır.

Bu maddeler sadece sağlığınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olmayacak, aynı zamanda uykunuzu engelleyen ve geceleri sizi uyandıracak kortizol seviyesini  da azaltacaktır.