Sadece Amerika'da Görebileceğiniz 13 Çılgınca Şey

Sadece Amerika'da Görebileceğiniz 13 Çılgınca Şey

Amerika, bir fırsat ülkesi olarak sadece fırsatları değil, aynı zamanda tuhaf ve çılgın şeyleri görme ve deneyimleme olanağı da sunuyor.       

Muhtemelen sadece ABD'de görebileceğiniz çılgın şeylerin bir listesini sizinle paylaşıyoruz.

Kutsal böcek

Boll Weevil Anıtı, Alabama vatandaşları tarafından tarım ve ekonomi üzerindeki derin etkisi nedeniyle bir böceğe (pamuk kurdu) saygı gösterilmesi için yapılan önemli bir çalışmadır.

Vermont eyaletinde, dondurma olmadan elmalı turta, bir bardak soğuk süt veya en az bir dilim kaşar peyniri olmadan yiyemezsiniz.

Devler için uygun devasa sebzeler

 Uzun yaz günlerinden dolayı Alaska'daki sebzeler genellikle şaşırtıcı boyutlara ulaşır.  Bir önceki rekor da yine Alaska'dan.

9 eyalette bir boz ayı sahibi olabilirsiniz.

Canavar kamyon

Trenden uçak

Uçakların kalktığını trenden izlemek ister misiniz? Eğer evet ise, PHX Sky Train'e gidin. Trenler aktif bir havalimanı taksi yolunun üzerinden geçiyor. Dünyada bunu yapan tek raylı sistem.

Elmas avı

Elmas avcısı mısınız? Arkansas'taki Diamonds State Park Kralı'na gidin. Dünyada insanların elmas aramasına izin veren tek elmas madeni. Park ziyaretçileri tarafından günde yaklaşık 2 elmas bulunur.

Tüm 50 eyalette yalınayak araba sürmenize izin verilir.

Süpermen dondurma

Süpermen dondurma Michigan'ın gayrı resmi dondurma şölenidir. Kırmızı, mavi ve sarı ile lezzetli bir ikramlıktır ve diğer dondurma dükkanlarından farklıdır.
 

Bir tank sahibi olabilirsiniz.

En tuhaf Olimpiyatlar

Louis, hala en yaygın olanlardan biri olarak kabul edilen 1904 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yaptı. Sadece 12 ülke katıldı ve 5 ay sürdü. En tuhaf olay maratondu. Bir koşucu, bir grup köpek tarafından maratondan kovalanırken, kazanan bir arabaya binip kurtulmayı başardı. Ve rakip Felix Carvajal de Soto maraton sırasında biraz kestirmek için mola verdi, ancak yine de 4. sırada yer almayı başardı.

Binalar için posta kodu

Empire State Binası'nın kendi posta kodu (10118) vardır.

Bir konak ve harap bir kulübe aynı fiyata mal olabilir