Saçlarınızı Kuaföre Emanet Etmeden Önce Bilmeniz Gereken Şeyler

Saçlarınızı Kuaföre Emanet Etmeden Önce Bilmeniz Gereken Şeyler

İyi bir saç modeli, bir kadının öz güvenini önemli ölçüde artırabilir ve ona kendini bütün gün güzel hissettirebilir.Ancak, bir kuaför ile yapılan her iş her zaman iyi bir sonucu garanti etmez. Çoğunlukla, kuaförün kendi özel sırları vardır ve her zaman saçınızın güzel ve daha sağlıklı görünmesini amaçlamazlar.

Bilgece, kuaförlerin görünüşünüzü değiştirmeden önce bilmeniz gereken 11 saç sırrını sizinle paylaşıyor.

1. Kuaförünüze yalnızca sevdiğiniz saç modellerini değil, sevmediğiniz modelleri de gösterin.

Bir sonraki kuaför randevunuzdan önce, hoşunuza giden birkaç saç modeli ve birkaç kesinlikle hoşlanmadığınız türevi bulun ve ekran görüntüsünü alın. Sonuç olarak ne istediğinizi gösterebilmeniz harika olur. “Tam olarak böyle ama biraz daha kısa olsun” gibi bir şeyi uygulamak zor olabilir (çünkü herkesin “daha ​​kısa” anlayışı farklı). Kuaförünüzün hayalinizde tam olarak ne olduğunu ve kendinizi nasıl görmek istediğinizi anlamasına yardımcı olacaktır.

2. Sadece bir boyamadan sonra hayalinizdeki rengi elde etmek imkansızdır. 

Eğer uzun yıllar boyunca saçınızı koyu bir renk ile boyadıysanız, saç renginizi değiştirmek için biraz paraya ve zamana ihtiyacınız olacak. İyi bir sonuç almak uzun bir süreç gerektirir. Bir kuaför sizi esmer görünümüzden bir sarışına dönüştürmeyi teklif ederse, kolay bir şekilde evet demeyin: Öncelikle hiç istemediğiniz bir saç rengine sahip olma veya yanlış işlemler sonucu saçınızın yıpranma ihtimalini gözden geçirin.

3. Bir kuaför saç renginizin geçmişini bilmelidir.

Saçınızı boyamadan önce, kuaförünüz saçınızla ilgili her şeyi bilgimelidir: kaç defa renk değiştirdiniz ve hangi boyaları kullandınız?  Bu bilgiler özellikle saç renginizi tamamen değiştirmeye karar verdiyseniz önemlidir. Tüm bu detaylar saç rengine uygulanması gereken doğru işlemi belirlemek için gereklidir.

4.Bir kuaförün ne kadar hidrojen peroksit (oksidan) kullandığını öğrenin.

Saç renginizi değiştirmeye ve daha açık hale getirmeye karar verirseniz, kuaförünüze ne kadar oksidan kullanacaklarını sorun.Eğer %9 ve üzeriyse saçınızdaki proteinin pigmentleşme riski vardır, bu da saçınızı sarartır ve yıpratır.

5.Bukleler kuaförlerin hatalarını gizler.

Kuaförler, renklendirme veya saç keserken yaptıkları küçük hataları gizlemek için basit bir numara kullanırlar- bukleler.. Kuaförünüzün çalışmalarını değerlendirmek için, bir fön makinesi kullanarak saçınızı düzleştirmelerini isteyin. Pürüzsüz ipeksi  saçlar tüm hataları açıkça görünür hale getirir.

6. Pahalı profesyonel saç ürünleri eczane ürünleri ile değiştirilebilir veya suyla seyreltilebilir.

Ne yazık ki, bu doğru. Bir kuaför salonu her şeyden tasarruf etmeye çalışıyorsa, saç ürünleri bir istisna olmayacaktır. Bu yüzden pahalı şampuanlar ve kremler eczane ürünleri ile karıştırılabilir veya suyla seyreltilebilir. Sonuç olarak, ürünün pH seviyesi değişir ve oldukça işe yaramaz ve hatta zararlı hale gelir. 

7. Perma sadece sağlıklı saçlar için iyidir.

Düz, ipeksi saçlı birçok kadın, hayatlarında en az bir kez perma yaptırmayı düşünmüştür. Ancak, perma bazı saç tipleri için önerilmez. İnce, zayıf veya ağarmış saçlar, perma için kullanılan ürünün içeriğinden zarar görebilir. Ayrıca, her saç tipinde aynı sonucu vermeyebilir.

8. Saç kesiminizi belirlerken saç yapınızı unutmayın.

Bir sonraki saç kesimini seçtiğinizde, sadece yüz şeklinize değil, saç yapınıza da dikkat edin. Örneğin, yumuşak kabarık saçlar şekil almada zorluk çıkarabilir. Bu nedenle bu tür saç tiplerine sahip kadınların geometrik saç kesimi yaptırmaları önerilmez. Ünlülerin tercih ettiği özellikle sizinle aynı saç yapısına sahip olanların saç kesimlerine bakın,

9. Kullanılan alet saç tipine uygun olmalıdır.

İnce, kabarık veya kıvırcık saçlar, inceltme makasıyla kesilmemelidir. Kıvırcık saçlar gözenekli bir yapıya sahiptir; Yanlış aletle yapılan bir işlem onu daha da şişirir ve uçları daha kırılgan ve bölünür hale gelir.

10. Keratin saçı onarmaz sadece düzleştirir ve parlaklık verir.

Keratin, insan saçında bulunan bir proteindir. Keratin düzleştirme sırasında, kuaförler ürünü saça uygular, çatlakları ve boşlukları doldurur. Düzleştirici ürünlerin çoğu yapay keratin içerir. Zarar görmüş saçları onaramaz veya bakım yapmaz ancak onun yerine saç üzerinde güzel bir “kılıf” oluşturur.

Böyle bir prosedürün etkisi geçtiğinde, saçınız kırılgan ve kaba bir hale gelecektir. Doğal keratin bazlı ürünler ise, akciğerler ve solunum yolları üzerinde zararlı etkiye sahip formaldehit içerir.

11. Salon tedavilerinin çoğu oldukça işe yaramaz.

Salon prosedürlerinin çoğu, saçınıza uygun tedavi işlemi ve bakımı üzerine değil, yalnızca her müşteriden daha fazla para kazanmayı amaçlamaktadır. İnce, kırılgan, yıpranmış saçlara sahip olmanızın nedeni vücut sağlığınızın derinlerinde yatıyor. Sıcak makaslı saç kesimi, botoks ve saç bakımı işe yaramaz prosedürlerdir.

Sağlıklı ve ışıldayan saçlara sahip olmak istiyorsanız bol su için ve sağlıklı beslenin.