Huzur Derneği, Afrika Çad'a 'Huzur' oldu!

Huzur Derneği, Afrika Çad'a 'Huzur' oldu!2023 Senesi Kurban Organizasyonu için Huzur Derneği ekipleri Afrika'nın en yoksul ülkelerinden Çad’da yerini aldı. Hayırseverlerin vekalet yoluyla emanet ettiği kurbanları büyük bir özveri ile kesen Huzur Derneği ekibi bölgede gerçek ihtiyaç sahiplerine etleri ulaştırdı. Uzun süredir su kuyusu, yetim giydirme ve adak kesimi gibi faaliyetlerle bölge halkının umudu olan Huzur Derneği, çalışmalarını ülkelere giden ekipleri ve yerel görevlileriyle gerçekleştirdi

 

BAĞIŞÇILARA KESİM VİDEOLARI GÖNDERİLDİ

Kesilen kurbanların videolarını başta Türkiye ve Azerbaycan olmak üzere çok sayıdaki ülkeden bağışçılara ulaştıran Huzur Derneği yine dev organizasyondan alnının akıyla çıkmayı başardı.

 

BİNLERCE AİLEYE EMENATLERİ ULAŞTIRILDI

Yapılan faaliyetlere ilişkin açıklamalarda bulunan Huzur Derneği Genel Başkanı Muhammed Abdurrahman, "Huzur Derneği olarak her zaman hedefimiz muhtaçlara ulaşmak. Afrika Çad’da bayram boyunca gerçekleştirdiğimiz kurban kesim faaliyetlerini bağışçılarımızın hassasiyetine ve hislerine tercüman olacak bir şekilde hassasiyetle gerçekleştirdik. Huzur Derneğimiz bağış yapan tüm bağışçılarımıza en içten dileklerimizle teşekkür ediyoruz. Onların bizler üzerine yüklediği sorumluluğun farkında olarak bölgemizde ki kurban kesim faaliyetlerini en ince detayına kadar planlayarak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. Kurbanların bölgede sahih bir şekilde kesildiğini bağışçılarımıza da ulaştırmak için kesimlerden sonra kurbanlarının kesildiği bilgisini ilettik. Huzur Derneği olarak yıllardır bağışçılarımızın kalplerinin mutmain olması için kurban kesim videolarını görüntülü olarak ulaştırıyoruz.” ifadelerini kullı.

NİMETULLAH NAHCIVANİ HUZUR İLİM VE DAYANIŞMA DERNEĞİ