Herkesin Evinde Bulunması Gereken 16 Mükemmel İcat

Herkesin Evinde Bulunması Gereken 16 Mükemmel İcat

Her yıl, tasarımcılar ve üreticilerr, hayatımızı kolaylaştıran yüzlerce kullanışlı araç ve alet ile ortaya çıkıyor.     

Son zamanlarda ortaya çıkan en ilginç aletlerden bazılarını seçtik. Günlük yaşamınızda işe yarayacaklarından eminiz - sadece elinize geçmelerini sağlayın!

Kolay kullanımlı fiş

Bu fiş sadece güzel ve zarif görünmekle kalmaz, aynı zamanda kullanımı çok kolaydır. Fişin ortasındaki delik, elektrik prizinden kolayca çıkarmanıza izin verir ve deliğin içindeki ışık, fişe takılı bir cihaz bıraktığınızda size hatırlatır.

Ekstra kapasiteli çamaşır makinesi

 Bu buluş, özellikle anneleri memnun edecektir. ekstra yük haznesi ile çamaşırlarınızı makineye koyup yıkamaya başladıktan sonra bile makinenin ana kapısı üstündeki küçük kapıdan yeni çamaşırlar atabilirsiniz.

'Ampul' kartvizit

Bu kullanışlı küçük şey, çantasında her zaman bir şeyler kaybeden herkes için faydalı olabilir. Işığı açmak için, ampulü kartın geri kalanına 90 derecelik bir açıyla dik konuma getirin. Bu el feneri sadece cebinize değil, cüzdanınıza bile uyar, böylece nereye giderseniz gidin, bu kullanışlı cihazı yanınızda tutabilirsiniz.

Soğan tutucu

Soğanı bu aletle yerinde tutun ve kesmeye başlayın. Dahiyane!

Her zaman bir şeyler kaybedenler için benzersiz bir aygıt

 Sık sık bir şeyleri bir yerde bırakıyor ve nerede olduklarını unutuyor ve onları bulmak için zaman harcıyorsanız, bu 'Pixie' sensörleri kesinlikle sizin için doğru bir tercih olacaktır. Cihazın çalışması için, bunu bir anahtarlığa veya cüzdana bağlamanız ve akıllı telefonunuza özel bir uygulama yüklemeniz gerekir. Kayıp öğenizin çarpı işareti ile işaretleneceği sanal bir harita göreceksiniz.

Bisikletçiler için işaret projektörü 

 Bu son derece özgün fikir Azerbaycanlı tasarımcı Elnur Babaev tarafından geliştirilmiştir. "Cyclee" projektörü, bisikletçilerin diğer sürücülerin yoldaki yaklaşmakta olan hareketlerini bilmelerine izin vermesinin yanı sıra karanlıkta daha fazla fark edilmelerini sağlar. Koltuğun arkasına takılıdır ve bisikletçinin hareketlerine bağlı olarak işaretler otomatik olarak yanar.

 

Ev ve araba için limon tipi hava nemlendiricisi            

 Bu nemlendiriciyi tozu etkin bir şekilde gidermek, havayı temizlemek, soğuk algınlığından korunmak ve statik elektrik probleminden kurtulmak için kullanabilirisiniz. Yorgunluğu gidermek ve size hoş bir ruh hali yakalamak için ev veya araç nemlendiricisi olarak kullanılabilir.

Uzun mesafeli ilişkiler için sensörlü yastık

Stüdyo etkileşim tasarımı, daima birlikte olmak isteyen ancak uzun mesafeli bir ilişki içerisinde olan çiftler için eşsiz bir yastık geliştirdi. Aygıtın kullanımı ise çok kolaydır. Çiftlerden biri uyumaya başladığında, yastıktaki bir sensör diğer yastığa bir sinyal gönderir ve ikincisi loş bir ılık ışıkla yanar. Yastığa sıkıca sarılırsanız, diğer kişinin kalp atışlarını duyabilirsiniz.

Kapaklar için bir kilit

Bu kilit sayesinde sevdiğiniz yiyeceklerin sizden ve kilit kodunu bilenler dışında kimsenin açma izni olmayacak.

Köpekler için duş

 Bu cihaz köpek sahiplerinin evcil hayvanlarını daha kolay yıkamasını sağlar.

Sabahları kahve yapan çalar saat

 İngiliz tasarımcı Josh Renouf bu dahice cihaz geliştirdi. Hem kahve makinesi ve hem çalar saat 2'si 1 arada. Sabahları burnunuza taze demlenmiş kahve kokusu ile uyanmak çok daha keyif verici olacak.

Kaşık ölçek

Bu küçük mutfak cihazı, yalnızca içeriğe göre miktarları ölçmekte sorun yaşayanlar için faydalı olacaktır. Kaşık üzerindeki elektronik bir ekran 300 grama kadar çok hassas bir ağırlık ölçümü göstermektedir. Bu dahiyane fikirle bir başka bir mutfak problemi daha çözülmüş oldu.

 

Fonksiyonel yatak ayakları

Bu plastik cihazlar hem USB soketleri hem de cihazınızı yatağınızın yanında şarj etmenizi sağlayacak sıradan elektrik prizlerine sahiptir.

Klipsli kaşık

You spoon will no longer sink into your glass.

Kaşık artık bardağınıza batmayacak.

 Bu cihaz çok yeni olmasa da listemizde bahsedilmeye değer. Bu iyi yapılmış ve son derece taşınabilir klavye, belge yazmak için mükemmeldir ve internette gezinmek için yardımcı olur.

Bir tavada beş yemek

Artık, yumurta, krep, pastırma ve diğer geleneksel yemekleri hazırlamak için bu kadar tavaya ihtiyacınız yok. Bütün bunlar, bunun gibi bir tencereye sığabilir. Yapışmaz kaplaması ve beş farklı bölümü olan bir master pan yeterli olacaktır.