Her Kadının İzlemesi Gereken 20 Film

Her Kadının İzlemesi Gereken 20 Film

Bazı filmlerin etkisi uzun süre geçmez. Bazılarını ise izler ve anında unutursunuz. Ve bazı filmler vardır ki kadınlar çok sever, inanmayacaksınız belki ama bu filmlerin hepsi aşk temalı değildir. Tıpkı kadınların kendileri gibi farklı farklı pek çok konudadır ve sonları sürprizlidir.

İşte size her kadının mutlaka izlemesi gerekn birbirinden eşsiz 20 film.

Benim Aşk Pastam

Hong Kong'lu yönetmen Wong Kar-wai'nin bu filmindeki parlak oyunculuk ve kusursuz kamera çalışması, bizlere gerçek olmayan, rüya gibi bir görüntü veriyor. Bu filmden bahsederken, cazibesini hiçbir zaman kaybetmeyecek olan film müziğinden söz etmemek büyük bir kayıp olurdu.

Üvey Anne

'Üvey anne', güçlü duyguların, anneliğin, adanmışlığın ve sıklıkla karşılaştığımız mücadelenin, bizim kontrolümüz dışındaki olaylar karşısında yaşamımızın kontrolünü ele geçirme öyküsüdür. Ana karakterlerin çelişkili kişiliklerini (Julia Roberts ve Susan Sarandon tarafından kusursuzca oynanmış) anlatan,  karmaşık herkesin izlemesi gereken bir film

Duvak

Çin dağlarında bulunan sessiz sakin bir köy, acımasız bir Kolera salgınına yakalandı. Oraya giden iki ana karakter arasındaki ilişki, Walter ve Kitty (Edward Norton ve Naomi Watts tarafından oynanır), bu filmin dayanağı olan Somerset Maugham tarafından yazılandan biraz farklı şekilde tasvir edilmiştir. Yine de hala büyüleyici bir hikayeye sahiptir. Baştan sona mükemmel bir çalışma, her ayrıntı, gerçek aşkın kısa ömürlü bir tutku patlamasıyla ortaya çıkmadığı gerçeğini daha iyi anlamanıza yardımcı olur, ancak birbirini anlamak iki bireyin karşılıklı çabasıyla kademeli olarak kökleşir. .
 

Saatler

 'Saatler', her kadının ruhunda gizlenmiş olan gizemden bir şey görmenizi sağlayan bir filmin son derece karmaşık bir girdabıdır. Yönetmen, izleyicilerin neler olup bittiğini anlamalarına yardımcı olmak için özel bir çaba sarf etmedi - ancak bu, bu bir eleştiri değildir. Bunun yerine, izleyicilerin kendileri için filmin öne sürdüğü önemli sorular hakkında düşünmeleri gerekir: Neden bu kadar mutsuzuz? Mutluluk aslında düşündüğümüzden daha mı yakın?

Bridget Jones'un Günlüğü

Bridget Jones'un hikayesini yüzlerce kez izlemiş olsanız bile bundan bıkmanız mümkün değildir. Bunu yaparken bir battaniyeye sarılmanız ve yanınızda bol miktarda çikolata ile izlemeniz önerilir.

Aşkın İki Yüzü

Harika bir oyunculuk ve kalplerinizi ısıtacak eğlenceli bir film. Barbra Streisand, inanılmaz derecede gerçekçi aşk tasvirini yönetmeyi, üretmeyi ve oynamayı başardı.

Cesaretin Var mı Aşka?

İlgi çeken, neşeli karakterler ile çoşkulu, alışılmadık cesur bir hikaye. Olayların nasıl bu hale geldiğini açıklamak nerdeyse imkansızdır çünkü karakterlerin eylemleri çok acımasızdır ya da gerçekten aşıktırlar.. Anlamak için çok fazla zaman harcamayın; sadece filmin tadını çıkarın.

Herşeyim

Aklını değil de kalbinin sesini dinleyenler için bir film, bir dizi karşıt ama büyüleyici karakterlerle dolu. Kocasının çapkınlıklarından bıkmış biraz pervasız bir annenin, iki genç oğlunu alarak çıktığı yolda başına gelenler.. Özellikle kadınlar için kilit noktalara dikkat çekiyor.

Yatağımdaki Düşman

Bazıları için, güzel bir gölün yanında bir evde yaşamak bir rüyadır; bazıları içinse, böyle bir yer, asla kaçamayacakları yaldızlı bir kafestir. Julia Roberts ve Patrick Bergin'in olağanüstü performansları ve atmosferik bir müzikleri sayesinde, koltuğunuzda 'Yatağımdaki düşman'nı tüm gerçekliği ile izliyor olacaksınız.

İngiliz Hasta

'İngiliz Hasta' ile, yönetmen Anthony Minghella sadece eğlenceli bir film değil, aynı zamanda hepimizin yapabileceği hataları tasvir etmekten çekinmeyen gerçek bir hayat rehberi ortaya çıkardı.Uçsuz bucaksız bir çölde uçan küçük bir uçak daha ilk sahneden sizi büyüleyecek. İnsanı zamanın içinden geçirip mutheşem bir atmosferde kendine yer bularak mutlu olma çabasına tanık olacaksınız.

Bir Rüzgar Gibi Geçti 

Bir İyi filmler ve bir de sinematik başyapıtlar vardır. Rüzgâr Gibi Geçti kuşkusuz ikinci kategoriye ait. Aşılmaz zorluklarla başa çıkmaya çalışan güçlü bir kadının hikayesi, tekrar tekrar izlemekten bıkmayacağınız bir film.

Kızarmış Yeşil Domatesler

İzledikten sonra etkisinden kurtulamayacağınız, kalbinizi ısıtıcak delici bir hikaye. Burada, gündelik monotonluğu, olayların yüzeyinin hemen altında gizlenmiş bir çeşit zevk ve merakla iç içe geçen bir hikaye ile karşı kaşıyasınız. Bu filmin her anından zevk alacaksınız - bunu garanti ediyoruz.

Okuyucu

"Okuyucu", içten bir duygusallıkla izleyebileceğiniz küçük bir film grubudur. Bu kişisel drama, ustalıkla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra tüm toplumları karşı karşıya getiren sorunları tasvir eden bir anlatıya dokunuyor. Milyonların kaderinin, bu savaştan hayatları boyunca nasıl etkilendiğini görüyorsunuz. Kate Winslet performansıyla zamanki gibi parmak ısırtıyo

Kefaret

Yetenekli aktörleri ve güçlü film müziği ile  'Kefaret', sevgi ve nefret, tutku ve kişisel çöküş, arzu ve umut, arkadaşlık ve ihanet hikayesini anlatıyor. İlk başta fark etmeyebilirsiniz, ancak bu, içerde bir yerde silinmez bir iz bırakan film türüdür.

Kırık Kalpler

 Çatlaklar, bilincimizin başlangıçta pürüzsüz bir yüzeyinde oluşan ve zaman geçtikçe sayıları daha da çoğalan  küçük kırıklardır. Bazen sonsuza kadar bizimle kalırlar; ve bazı durumlarda kalplerimizi, ruhlarımızı ve hayatlarımızı tamamen parçalayarak, daha da derinleşirler. Bu film, bir tür kader ve hayat değiştiren olayla ilgilidir. Filmin yaratıcıları, normalde yabancıların gözlerinde gizlenen kadınların beklentilerini, sırlarını ve arzularını dolduran kadınların iç dünyasını ortaya çıkarır.

Beyaz Zakkum

Kazara "Beyaz Zakkum" filmine denk gelirseniz ekrana kilitli kalacağınızı garanti edebiliriz. Filmde karakterler arasındaki tüm ilişkiler sorunludur, fakat anne ve kızın ilişkisi gerçekten etkileyici ve bu uç ilişki bize büyüleyici bir görüş sağlıyor.

Annem Hakkında Her Şey

Bu filmle Pedro Almodóvar, dünyaya karşı kendine özgü bakış açısını ve kadınlarla olan ilişkisini diğer yönetmenlerden farklı olarak sessiz bir şekilde bize anlatıyor. Ve aslında, bu filmdeki her kadının performansı olağanüstü; karakterler sadece samimiyetleri ve naifliğiyle sizi büyülüyor.

Daha Yaklaş

Sizi güldürürken düşündüren bir film. Karakterlerin etkileşimi, düşündürücü diyaloglar ve neredeyse elle tutulabilen duygular, etrafınızdaki herkese ulaşmak isteği oluşturur. Sevgiye açlık duyan dört insan hakkında yapılan bu dram, bize her birimizin olağanüstü yapılarda karmaşık insanlar olduğumuzu hatırlatır.