Her Gün Yediğiniz ve Ömrünüzü Kısaltan Şeyler

Her Gün Yediğiniz ve Ömrünüzü Kısaltan Şeyler

Herkese merhaba Ben Ruhi Çenet Hayatınızda hiç gerçek karpuz yediniz mi? Muhtemelen Hayır gerçek atsızlar milattan önce 3 yılda ortalama 55 milimetre boyunda 80 gram ağırlığında idi. Bugün yediğimiz karpuzları çapı 60 santimetreyi ağırlıkları ise 8 kilogramı bulmakta Binlerce yıl devam eden insan müdahalesi ve amaçlı tarım meyveleri bile doğal formül değiştirdi. Bugün Dünya üzerinde koruma renklendirme kanlandırma tatlandırma ve daha birçok özellikler Palme amacıyla yapay Gıdalara 3 binden fazla katkı maddesi ilave edilmekte Biz tüketiciler endüstri tesislerinde işlenmiş gıda maddeleriyle birlikte doğru farkında olmadan koşuyor ve etiketlerini okuyup anlayıncaya kadar bir bilmece çözmedeki organlar denk bir yorgunluk yaşıyoruz. Mutlak olarak kaçınmanız gereken katkı maddeleri şunlardır. Msg lezzet arttırıcı bu eksi toksin hücreleri aşırı uyarır. Bu da hücrelerin zarar görmesini Hatta ölmesine neden olur? Merkezi sinir sistemi tahribatı da buna.

Unutkanlık göz retina tabakası hasarı doyma mekanizmasında bozukluk Büyüme hormonu baskılanması gibi hastalıkların yanı sıra böbrek ve karaciğerde hasar görür. Piyasada Güvenliği ve doğal olduğunu iddia edenler dahil tüm cipslerde msg var. Hazır gıdaların hemen hepsinde yaygın olarak bulunur. Tahta tuzlu her türlü yiyeceğin lezzetini arttırdığı için gıda üreticileri tarafından Bozüyük kullanılıyor. Tehlikeleri halk tarafından bilinmeyen başladığından beri bazı üreticiler etiketi e621 yazarak gerçekliği saklama yoluna gidiyor. Örneğin hiçbir koruyucu madde içermez. Silifke'den hazır çorbalarda msg 6 lezzet arttırıcı katkı maddesi bulunuyor gıda boyaları yapay gıda renklendiricileri çocuklarda davranış bozukluklarına ve önemli ölçüde aykü seviyesi düşmesine yol açıyor. E120 adında bir kız Abi özellikle Salam sucuk pestisitlerin canlı kırmızı rengini vermek de kullanılıyor. Ev yapımı çocukların kahverengi olmasına karşın hazır sucukların o iştah açıcı görüntüsünü sağlıyor. Bu boya bir çeşit bitti.

 

Nerede diyor sodyum sülfit etiketlerde E220 kodu ile yer alan uzatıcı bu koruyucu madde işlenmiş et ürünleri vazgeçilmesi özellikle çocukların bolca tükettiği sosis salam sucuk pastırma gibi işlenmiş etler de bulunur, pankreas kanserinde 167 Lösemi riskini %100 oranında artırıyor. Başta kolon kanseri olmak üzere her çeşit kanseri tetikliyor ve çocuklarda beyin tümörü oluşturuyor. Suni gıda maddeleri parçalayarak vücudun onları sindirilebilirliği bir hale getiren insan bünyesine şekerin karbonhidratın vesairenin parçalanmasına yardımcı olan kimyasal tepkimelerin hızını artıran çoğunlukla protein yapılı diyor moleküllerdir. Ancak nişastanın parçalanması için üretimi hızlandırmak maliyetleri düşürmek amacıyla dışarıdan suni olarak da çoğu gıdaya hackleniyor. Nüfus arttıkça beslenme ihtiyacını karşılamak üzere sonu izinleri kullanımı ve kullanım alanları da çoğalıyor. Batı ülkelerinde her yıl nüfusunun yaklaşık %30 gıda kaynaklı hastalıklara yakalanma da Mesela örnek olarak Türkiye.

Yılda 900000000 litrenin üzerinde tüketilen birayı Eleven içtiğiniz biranın ne koşullarda üretildiğini biliyor musunuz Sonuçta ortaya çıkan ürün tüketiciye vadeli kadar doğal olmayabiliyor sebebi ise üretimini azaltmak ve kolaylaştırmak adına hammadde hatalarını örtmek Eğer ki hammadde iyi değil kullanılan arpa yeterli değilse mesela arpanın ameliyatı eksikse nişastayı parçalayan maz Dolayısıyla doğal olmayacağı için kadınlarda kalitesinde bir kayıp olur üretim süreci çok uzun zaman aldığı için çoğu markabul önemsemez ve üretimin daha da çok olması ve üretim maliyetinin düşmesi için kazanç odaklı düşünerek doğal enzim kullanımına dikkat etmen kullandıkları enzim tepkime hızını çarpıcı şekilde arttırmak için tepkimenin Aktivasyon enerjisini azaltarak çalışır firmaların tüketicileri insan sağlığı için ürün içeriklerinde ne kullandıkları ile ilgili bilgi verme sorumluluğu vardır Bugün çikolata gibi çok küçük ambalajlarda satılan Gıda ürünleri Nebile baktığımızda yolu üzerinde bulunan etiketlerdeki yazı boyutlarını okunamayacak kadar küçük olduğunu ve bazen.

Eksik bilgi verildiği görürsünüz ya da 7 oldu. Yemle beslenen hayvanlardan elde edilen ürünlerin elde yapım aşamalarını belirtilmesi gerekiyor. Tüketicinin şeffaflığı talep etmesi ve yetkililerin iyi devletin yapması gerekmektedir. Kalite elinde tutmak biraz tüketicilerin bilinçli olmasına markaların insanlara önem vermesine bağlıdır. Bir sonraki videoda görüşmek üzere abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayın. Hoşçakalın.