Film Yapımcıları Tarafında En Sevilen Filmlerde Gizlenen 16 Şey

Film Yapımcıları Tarafında En Sevilen Filmlerde Gizlenen 16 Şey

Film yapımcıları işlerinde gizli mesajları bırakmayı sever, onları bulmak ise film severler için bir zevktir. Başlangıç ​​filmindeki son sahneyi hatırlıyor musunuz? Bu sahnenin büyük sorusunun cevabı henüz son zamanlarda Aaçıklığa kavuştu.

Bilgece, bu filmleri birçok defa izlemiş olsanız bile gözden kaçırmış olabileceğiniz birkaç önemli bilgiyi sizin için araştırdı. Yoksa siz hiçbir şeyi atlamadığınızı mı düşünüyorsunuz?

 • Büyük olasılıkla kendinize "Evde Tek Başına" filminde neden hiç kimsenin havaalanına gitmeden önce Kevin'in kayıp olduğunu fark etmediğini sormuşsunuzdur. Bütün çocukların eline biletleri verilmişti. Bu durumda Kevin'in biletleri neredeydi?
 • Aslında filmin senaristleri her şeyi düşünmüştür. Filmdeki sahnelerden biri bize mutfakta olan küçük bir kargaşayı gösteriyor. Mutfak masasının etrafında yaşanan bir kavga sırasında masanın üzerinde duran tüm pasaport ve biletler kirlenir. Bu sırada Kevin'in babası masayı temizlemeye başlar ve aralarında Kevin'in biletinin de olduğu kirli peçeteleri çöpe atar. Bir karede bu açıkça görülebiliyor.
 •  İşte sır bu: Ertesi sabah bütün çocuklar biletlerini alır ama küçük Kevin evde yalnız kalır.

 

 • Deadpool 2 filmi en az iki ünlü cameos'a sahip. Birincisi birçok kişi tarafından biliniyor, filmin çoğunda kimsenin görmediği karakter olan Vanisher rolündeki Brad Pitt'in bir saniyelik görünüşü. Pitt'i filime ekleme fikri, neredeyse çekimin sonuna kadar uygulanmadı. Ryan Reynolds'a göre, Brad bir fincan kahve için filmde rol aldı. “Sadece kahve istediği söylendi '' Bir fincan kahve mi ya da kahve zinciri mi kastediyorsun? '' Demiştim. Bana sadece istediğinin bir fincan kahve olduğu söylendi.
 • Filmin başka bir sahnesinde, ıslak mendillerin tuvalet kağıdına göre avantajlarını tartışan 2 adam görüyoruz. Bu karakterler aslında Alan Tudyk ve kılık değiştirmiş bir Matt Damon idi. Aynı zamanda Damon'ı Matt'in oynadığı The Talented Mr. Ripley filminin karakteri Dickie Greenleaf olarak gösteriyor. Takma isim bilerek kullanıldı çünkü Matt Damon karakteri Tom Ripley, Jude Law tarafından oynanan Greenleaf tarafından öldürüldü ve adını, bağlantılarını ve parasını kullanarak dünyayı dolaştı.

 • Beğenilerek izlenilen çizgi filmdeki Aslan Kral'da ilginç bir ayrıntı var. Film boyunca, Scar’ın pençeleri, diğer aslanların pençelerinin aksine, her zaman saldırgan bir konumdadır.
 • Hepimizin hatırladığı gibi, Truman Şovunun ana karakteri çok sayıda gizli kameranın mercekleri altında yaşıyor ve hayatı milyonlarca seyirci tarafından izleniyordu. Belki farketmediniz, ama kameralardan biri tam yüzüğünün içinde gizli.
 • Quentin Tarantino, filmlerinde gizli mesaj bırakmayı seviyor ve Pulp Fiction da bu konuda bir istisna değil. Filmin konusu doğrusal olmayan bir şekilde gelişir. İlk bölümde bir kafede oturan Ringo ve Yolanda adında yapacakları soygundan bahseden bir kaç hırsız görüyoruz. Silah çıkarırlar ve bundan hemen sonra olaylar başlar.


  Film aynı kafede bir sahne ile sona erer. Hırsızlar planlarını tartışırken, Vincent ve Jules'in (John Travolta ve Samuel L. Jackson'ın oynadığı karakterler) Jules'in suç dünyasını terk etmek istediğini tartıştığını görüyoruz. Vincent ayağa kalkar ve tuvalete gider. Dikkatli olursanız, filmin ilk sahnesinde Vincent'ın Yolanda'nın arkasındaki tuvalete yürüdüğü açıkça görülüyor!
 • Bu arada, Vincent her tuvalete gittiğinde, kötü şeyler olur. İlk kez tuvaletten döndüğünde, Mia Wallace'ı nefessiz bir halde buldu ve ikinci kez döndüğünde kafedeki soygunun tam ortasında kalmıştı. Üçüncü seferde, tuvalette, Bitch'in (Bruce Willis) sürpriz olarak tetiklediği bir patlamada öldü
 • Şimdi Inception filminden son sahneyi hatırlayalım. Leonardo Dicaprio'nun oynadığı karakter Cobb, rüyada olup olmadığını kontrol etmek için topacı döndürür ( eğer topaç düşmezse, hala rüya demektir). Son sahnede döndürülen topaç azıcık yalpalasa da düşüp düşmediğini görmeden film bitmişti. ve biz de acaba rüya mıydı gerçek miydi sorusuyla baş başa kalmıştık.

  Tartışmayı sonlandıran açıklama ise Michael Caine'den geldi. Caine senaryoyu okuduktan sonra Nolan kendisine filmdeki sahnelerin rüya mı, gerçek mi olduğunun nasıl anlayabileceğini açıklamış: 
 • O da bana 'eğer sahneden sen varsan, o zaman o sahne gerçek demektir' dedi. Yani sorunun cevabı bu: sahnede ben varsam, gerçek dünyaya bakıyorsunuz demektir. Ben yoksam, o sahne rüyadır."
 • Bu açıklamadan sonra artık şunu anlamış bulunuyoruz. Cobb'un kayınpederini canlandıran Michael Caine de o son sahnede olduğuna göre gördüğümüz topaç nihayetinde devrilmiş olmalı, çünkü o son sahne rüya değil.
 • Spider-Man Homecoming filminin şöyle bir gizli mesajı vardır. Peter'ın sahnelerden birinde izlediği bağlantıyı takip ederseniz, filmin Fragmanı açılır. Buradan kontrol edebilirsiniz here.
 • The Godfather filminin yapımcıları, ciddi konuşmalar sırasında Vito Corleone'un gözlerinin görülmemesinin izleyiciler tarafından daha kötü bir karakter olarak algılancağını ileri sürdü. Taktik işe yaradı ve Marlon Brando rolünü mükemmel oynadı.
 • Bazen film yapımcıları gizli mesajlarını kostümlere bırakır. Örneğin, Narnia Günlüklerinde Beyaz Cadı'nın görüntüsü: Aslan, Cadı ve Dolap film boyunca değişmeye devam ediyor ve ebedi kışın giderek azaldığını gösteriyor. Filmin başında kürklü kostümler giyerken, sona yaklaştıkça giysiler daha hafif ve daha basit hale geliyorlar. Çözülme, cadının taktığı büyük buz taçta fark edilir. Film boyunca yavaş yavaş erimeye başlar ve sonunda tamamen kaybolur.
 • Marvel evreni süpriz gizli mesaj ve gönderme yapmayı sever ve bunu hemen hemen her filmde kullanır. Bazen karakterler hakkında ilginç gerçekleri bile gizlerler. Örneğin, Kaptan Amerika’nın doğum tarihi, Kaptan Amerika: İlk Yenilmez filminde görülebilir. 4 Temmuz-ABD Bağımsızlık Günü.
 •  Avatar filminde Jake'in 5 parmağı varken Na’vi'nin elinde 4 parmak olduğunu fark ettiniz mi?
 • Çoğu zaman, film yaratıcıları gizli mesajlarını diğer ünlü filmlere saygı olarak sunar. Örneğin, Bay & Bayan Smith filminde Brad Pitt’in karakterinin rehineyi sorguladığı bir sahne var. Bu adamın tişörtü, Pitt'in kariyerinin en büyük rollerinden birini oynadığı efsanevi bir film olan Fight Club imajını açıkça gösteriyor.
 • Canavarlar filminin yapımcıları sadece karakterleri değil onları etrafındaki şeyleri de düşünmüşlerdir. Örneğin, Sullivan'ın koltuğunun kuyruğu için özel bir deliği vardır.
 • Pixar stüdyosu sadece gizli mesajları ile ünlü değil aynı zamanda filmlerindeki en ufak ayrıntıları göstermekle de bilinir. Sadece şuna bir bakın: animatörler küçük çocuğun yüzündeki küçük tüyleri Coco'da çizdiler.