Evinizde Harikalar Yaratacak Ekonomik Tasarım Fikirleri

Evinizde Harikalar Yaratacak Ekonomik Tasarım Fikirleri

Bazen iç mekanımıza yeni bir şeyler eklemek istiyoruz, ancak mağazalardaki eşyaları sevmiyoruz veya sadece para harcamak istemiyoruz. Neyse ki, çok büyük miktarlarda para harcamadan iki elinizle harika şeyler yaratabilirsiniz.  Bugün evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz basit, el yapımı fikirler topladık.

Bilgece, evinizi kesinlikle ferah gösterecek bazı tasarım fikirlerini sizinle paylaşıyor.

15. Güzel bir duş paspası oluşturun.

Duşuna renk ve farklılık katmak isteyenler için harika bir fikir. Banyonuza yeni bir şeyler eklemek istiyorsanız, aradığınız şey tam olarak bu mat.

14. Boş bir duvarı fotoğraflarla dekore edin.

 Bazen minimalizm sevenler bile odalarındaki duvarları süslemek isterler. Bu durumda, bir fotoğraf kolajı gerçekten güzel olur.  Hepimizin evde en sevdiğimiz fotoğrafları bulunduğundan, bu dekorasyonu tek bir kuruş bile harcamadan yapabilirsiniz.

13.Halınız için ikinci bir şans

Eski bir halınız varsa, bu fikri deneyebilirsiniz. Boya ve bant yardımı ile sıradan bir halıyı bir yeni bir tasarıma dönüştürebilirsiniz. Benzersiz bir desen oluşturun ve yepyeni parçanın keyfini çıkarın.

12. Oturma bankınızı yenileyin

Eski bir banktan yeni bir eşya çıkarmak için çok para harcamanıza gerek yok. Bu işlemden sonra birkaç yastık ekleyin ve biraz dinlenin!

11.Ek alanlar

Banyoda her zaman raf ve çekmece bulunmuyor, ama aslında kullanabileceğiniz yeterli alan var. Farklı sepet ve kavanozlar koyabileceğiniz ve organize olabileceğiniz bir tezgah kurmanızı öneririz.

10. Şık bir kitap ve dergi tutacağı

Sıradan rafları ve sehpaları sıkıcı buluyorsanız, ilginç bir kitap tutacağı oluşturabilirsiniz. Kişisel tarzınızı yansıtacak bu öğeyi oluşturmak için yalnızca birkaç malzemeye ihtiyacınız olacak.

9. Dekoratif duvarlar

 Tüm modern trendleri takip etmek zorunda kalmadan evinizin muhteşem görünmesini sağlamak için, sadece kendi iki elinizle inşa edebileceğiniz birkaç ayrıntıya ihtiyacınız var. Örneğin, süper şık görünen rahat bir ahşap duvar yapabilirsiniz.

8. Petekleri gizleyin

 Kaplanmamış petekler genellikle odanızı  çirkin gösterir. Ancak bu sorunu çok fazla para harcamadan çözebilirsiniz.    Sadece evinizi daha da şık gösterecek bu panelleriyapmanız yeterlidir.

7. Pencere sofası

Pencere önüne kuracağınız bir kanepe kitap okumak, okumak, oyun oynamak, dinlenmek ve benzeri şeyler için rahat bir yer sağlar. Hiç kimse bu tezgahın sıradan bir raf ünitesinden yapıldığını tahmin bile edemez.

6.Eski bir araba lastiğinden puf bir sehpa yapın. 

İhtiyacınız olan benzersiz bir sandalye yapmak için: bir lastik, 2 MDF tahtası, bir ip, silikon, metal vidalar ve su bazlı boya. Her iki MDF tahtasına lastiğin çevresine karşılık gelen daireler çizin. Sonra bunları MDF tahtalarından kesin, lastiğe yapıştırın ve 4 vidayla sabitleyin. Ayrıntılı, adım adım talimatlar için burayı tıklayın ve yeni sandalyenizin tadını çıkarın!  here 

5. Döşemenizi bir şahesere çevirin.

Farklı desenlere sahip yer döşemesi günümüzde oldukça popülerdir. Ayrıca, döşemeyi kendiniz boyayabilir ve modelleyebilirsiniz. Bu kolay yöntem, herkesin bayılacağı bir şaheser yaratmanıza yardımcı olacaktır.                                                                      

                                                                                                                                  4. Pencerelerinizi düzenleyin

Sıradan pencereler evinizi sıkıcı gösterir. Bazı basit pencere kaplamaları ile odanızı ferah bir yere çevirebilirsiniz

3. Rustik duvar rafı

Mutfağınıza sıradışı bir şey eklemek istiyorsanız, bu bıçak tutucuyu ahşap bir tahta ve birkaç mıknatıs kullanarak yapabilirsiniz.

 

 

2. Hamak sandalyesi

 Bazen tek istediğimiz yalnız kalmak, biraz dinlenmek ve bir kitap okumaktır. Bir hamak sandalyesi bunun için en iyi çözümdür ve hem yetişkinler hem de çocuklar için uygundur. Yalnız, düşmeyi önlemek için kaliteli malzemeler kullanmanız gerektiğini unutmayın. 

1. Saksıları süsleyin

Sadece polimer kili kullanarak saksılarınızı süsleyip evinizde harikalar yaratabilirsiniz.

 

Preview photo credit gasubasu.com