Ev Temizlerken Hayatımızı Kolaylaştıracak 16 İpucu

Ev Temizlerken Hayatımızı Kolaylaştıracak 16 İpucu

Şüphesiz ki Temizlik ve hijyen son derece önemlidir. Fakat sabahtan akşama kadar çalışan bireyler olarak, eve döndüğünüzde akşam için yemek pişirmek, çocuklarınız ve eşinizle ilgilenmek ve üstüne bir de ev temizliği için gerekli zaman ve enerjiyi bulmak, bizim için her zaman kolay olmuyor.

Bu yüzden modern zamanda 7/24 çalışan insanların evlerini temiz ve düzenli tutmalarına yardımcı olacak 16 kolay ipucu hazırladık.

Tip #16: Kirli ayakkabılar

Bir ayakkabı tablası mükemmel bir çözümdür.  Ayrıca farklı güzel taşlarla süslemek isteyebilirsiniz.

Tip #15: Her yerde sabun.

Tip #14: Bulaşık makinesi sadece bulaşıklar için değildir.

Makyaj fırçalarını, oyuncakları, plastik kalem bardakları ve hatta terlikleri bile bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Bu arada, meyve ve sebzeler için de harikadır.

Tip #13: İnatçı lekeler için traş kremi.

Tıraş kremi yardımıyla lekeleri çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece ıslak bir süngeri tıraş kremi sürüp fırçalayınız, daha sonra bir bezle silmeniz gerekir. Bu arada, tıraş kremi  inatçı yağ ve yağ lekelerini çıkarmada mükemmel sonuç verir.

Tip #12: Hayvan yatağı

Evcil hayvanınızın yatağını tek kullanımlık bir çocuk bezi ile örtün. Çocuk bezini haftada iki kez değiştirin, yatak daima temiz kalacaktır.
 

Tip #11: Hayvan tüyü

Bir pencere kazıyıcı, halı üzerindeki evcil hayvan tüyü ile iyi başa çıkabilir.

Tip #10: Evrensel yapışkan rulo

Yapışkan bir rulo, toz ve diğer parçacıkları toplayarak tüm yüzeyleri iyi temizler. Ve, bunu temizlemek için yüzeyi ıslatmanız gerekmez.

Tip #9: 10 dakika içinde tuvalet nasıl temizlenir

Eğer nasıl yapılacağını biliyorsanız, bir tuvalaeti temizlemek 10 dakikadan fazla vaktinizi almayacaktır. Bir tuvalet fırçası, kabartma tozu ve sirke ihtiyacınız olacak. Klozetin içerisine 1 bardak sirke dökün ve bir dakika bekletin. Yaklaşık 1 fincan kabartma tozu ekleyin ve ardından 1-2 bardak sirke ekleyin. Karışım kabarcıklı bir çözüm oluşturmalıdır.Yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra tuvalet fırçasıyla ovalayın.
 

Tip #8: Sonsuza kadar temiz buzdolabı

Buzdolabı raflarını plastik kaplama ile kaplayabilir ve kirlendiğinde kolaylıkla değiştirebilirsiniz

Tip #7: Yağlı fırın tepsisi

 Fırın tepsinizi folyo veya pişirme kağıdı ile kaplayabilir ve pişirdikten sonra çıkarabilirsiniz. Kolay değil mi!

Tip #6: Lekeleri çıkarmak için çok fazla çaba harcamayın.

Bir matkap üzerine fırça takın ve tüm ovalamayı sizin yerinize yapmasına izin verin, çünkü yılda yalnızca bir veya iki kez kullanıyoruz.

Tip #5: Yenilebilir sofra

Bir tabağa ince bir tortilla koyun. Sonra yediğiniz diğer yiyecekleri üst üste koyun. sadece yedikten sonra tortilla ununu temizlemeniz gerekir.

Tip #4: Her şeyini yanına al.

İhtiyacınız olan her şeyi plastik bir kaba koyun ve temizlik sırasında yanınıza alın, böylece sürekli gidip diğer bir temzilik ürününü almak zorunda kalmazsınız. Kesinlikle, zaman kaybı ve gereksiz efordan tasarruf edersiniz.
 

Tip #3: Pencereleri zahmetsizce temizleyin.

Bütün hafta sonu pencereleri silerek mi zaman harcıyor musunuz? Bunu 2 saat içinde nasıl yapacağımızı biliyoruz. 1 çorba kaşığı nişastayı 40 litre suya koyun, bu solüsyonla camlarınızı ovalayın, ıslak bir bezle silin ve kurulayın. Bu kadar!

Tip #2: Parlak aynalar.

Tüm aynaları temizlemek için bir patatesin yarısını kullanın. Ayna yüzeyini bir patates ile ovun, ıslak bir bezle silin ve kurulayın.
 

Tip #1: Giysilerin her iki tarafını ütüleme

Saatlerce ütü yapmaktan nefret mi ediyorsunuz? Ütü masası kılıfının altına uzun bir folyo şeridi yerleştirin. Şimdi iki tarafı da aynı anda ütüleyeceğiniz için diğer tarafı ütülemeniz gerekmez!