Erkeklerin Karşı Koyamadığı Güçlü Kadın Özellikleri

Erkeklerin Karşı Koyamadığı Güçlü Kadın Özellikleri

Özgüven, sağlıklı ilişkilerde temel bir unsurdur ve hayatımızdaki hemen hemen her hedefin ve başarının bir parçasıdır. Ve dahası, büyük özgüven ve manevi güç bir kadını karşı konulmaz kılıyor. Bu yüzden özgüven üzerinde çalışmak ve onu olumlu yönde etkileyen değişiklikler yapmak son derece önemlidir. Değişikliklerin listesi ise şimdi elinizde!

Mutlu ve sağlıklı insanların başarılı insanlar olduğuna inanıyoruz. Ve bizim güzel kadın okuyucularımıza, tam da böyle olmak için on üç önemli ipucunu topladık.

1. Her şeyde mükemmel olmak zorunda olmadığını kabul etmek.

Günümüzde kadınlara bir kariyere ya da mutlu bir aileleye sahiplerse başarılı,  aksi durumlarda ise başarısız olduğunu düşünmesi yönünde bir baskı yapılıyor. Ama hiç kimse aynı tercihleri yapmak zorunda değildir.  Sizin için en mükemmeli toplumun size çizdiği kurallar değil sizin ne istediğinizdir. Kendiniz için seçtiğiniz yolu tamamlayıp kendi başarınızı alkışladığınızda sırtınıza bir aferin dokunuşunu hak ediyorsunuz. Kendi yolunu ve sizi mutlu eden şeyi seçmek aslında yapılacak en olgun davranıştır. O yüzden kadınlar cesur olun ve seçimlerinizi kendiniz yapın..

2. Şık ve sade bir görünüme sahip olmak.

Büyük bir indirim gördüğünüzde gözlerinizden ışık saçmanız sorun değil. Fakat aynı paraya on tane ucuz kıyafet almak yerine daha kaliteli bir parça kıyafet veya sade bir makyaj kesinlikle daha pratik ve tatmin edicidir.İleriye dönük baktığınızda, o bir parça kıyafet muhtemelen daha uzun süre dayanacaktır.  Aşırı makyajın cildiniz ve organ sağlığınız üzerinde olumsuz etkisi olduğunu ve bunların yerinin geri döndürülemez olacağından bahsetmiyoruz bile.

3. Vücudunuz ile sağlıklı bir ilişki kurmak.

Bedeninizi sevmek ve olduğu gibi kabul etmek iyi bir şeydir fakat onu daha iyi yönde geliştirecek kararlar alıp adımlar atmak başka birşeydir. İnsanlar, “ben bedenimden ibaret değilim " diyerek sağlıklarını ihmal etmeyi severler.”

Vücudunuz sonsuza dek sahip olacağınız tek parçanızdır, bu yüzden fast food tüketerek, şok diyetler ve bilinçsiz egzersizlerle onu kötüye kullanmayın. Aklınızın ve vücudunuzun sağlığı dengede yatar. Vücudunuzu tanıyın ve sağlıklı yaşam biçimini bir felsefe haline getirin.

4. Başkalarının seçimlerinizi dikte etmesine izin vermeyin.

Belki aileniz ve toplum tarafından önceliğiniz kendiniz dışında hep başkaları oldu. Ailenin en küçük çocuğu herşeyin sahibidir veya büyükler her zaman haklıdır gibi..  Peki sen bu harika şeylerin neresindesin? 

Mesele şu ki sadece sen karar verebilirsin. Yapmak istediklerinizden vazgeçip onları hayali bir kutuya koyup 60 yaşına gelene kadar hayatınızı acı çekerek yaşayabilirsiniz.  Hiçbirimiz geleceğin neler getireceğini bilmiyoruz ve bugünden daha iyi bir yaşam sürdürmeye başlamak ise size kalmış.

5. Sevgi egzersizleri.

Size uygun olan herhangi bir egzersizi ve günlük ne kadar yapacağınızı seçebilirsiniz. Vücudumuz fiziksel aktivite yapmak için tasarlanmıştır ve bu bizi mutlu eden bir şeydir. Endorfinler (mutluluk hormonları), spor yaparken beyninizde üretilir, bu nedenle rahatlatmak ve spor yapmaya alışmak için kendinize 21 gün verin (bir alışkanlığı edinmek için gereken süre) ve sonra nasıl hissettiğinizi görün. Ayrıca, önce ve sonra fotoğrafları çekmek son derece motivaston kaynağı. 

6.Kusurları hakkında dürüst olmak.

Sen de dahil olmak üzere kimse mükemmel değil. Kusurlarınızla yüzleşmek sizi eksik veya kötü göstermez. Kusurlarımız bizi insan yapan şeylerdir. Bunu kabul etmek özgürleştirici olabilir ve doğru olanı yapmaya dair atılan ilk adım olabilir, böylece daha kaliteli ilişkiler kurmanızı ve iyi bir yaşam sürmenizi engellemezler.

7. Yetenek ve becerilerinizle gurur duymak.

Bu büyük korkutucu dünyada sık sık kendimizi savunmasız hissediyoruz. İnsanların sosyal medya paylaşımları mükemmel ve mutlu bir hayat mesajı verirken bunlar bize kendimizi yetersiz ve mutsuz hissettirebilir. Aslında sosyal medya sadece sıradan insanların kendilerini mükemmel ve harika göstermek için kurduğu bir cephedir. ve genelde bunu akılda tutmak zordur.

Öyleyse, oturup tüm yetenek ve becerilerinizi, harika olduğunuz şeyleri yazmak için bir dakikanızı ayırın ve göreceksiniz ki düşündüğünüzden çok daha güçlüsünüz, hatta en kötü zamanlarda bile. Kendinizi iyi yönlerinizi ve becerilerinizi bulmakta güçlük çekerseniz en yakınlarınızdan ve arkadaşlarınızdan yardım isteyin. Ne de olsa senin ne kadar değerli olduğunu ve seni neden sevdiklerini biliyorlar.

8. Hoşlanmadığın insanların hayatına girmesine izin vermemek.

Okula gittiğimiz veya birlikte çalıştığımız insanları biz seçmiyoruz, ancak boş zamanlarımız bizim için çok önemli. Yalnızca kendinizi kötü hissetmenizi sağlayan veya duygusal olarak hak ettiğinizden daha azını veren insanlarla vakit kaybetmeyin. Yapmak istemediğiniz şeylere “hayır” demeyi öğrenmek, paha biçilmez bir beceridir ve zihinsel olgunluğun bir işaretidir.

9. Sağlığınızın sorumluluğunu almak.

18 yaşın üzerindeyseniz, yasal olarak kimsenin sizinle ilgilenme sorumluluğu yoktur. Ve buna ne kadar hızlı sahip olursanız, hayatınız o kadar iyi olur.  Doktorlarından veya diş hekimlerinden korkabilirsin, ama unutma onlar sana yardım etmek için varlar ve vücudunda olup bitenleri öğrendiğinde, onu düzeltmek için yarı donanımlı olmuş olursun.
 

10. Sevmediği şeyleri yapması için kendisine baskı yapılmasına izin vermemek.

Herkes içiyor diye bir partide içmek, ya da aileniz seviyor diye istemediğiniz birinin evinde kalamk gerçekten rahatsız edici. Arkadaş baskısı sadece bir gencin problemi değildir. Her gün değişen moda veya bir arkadaştan gelen tavsiye olarak da karşımıza çıkar. Ancak kendi önceliklerinize ve hislerinize dayanarak karar vermeye başladığınızda, sonunda hayatınız üzerinde daha büyük bir söz hakkına sahip olursunuz. Böylesi daha fazla sorumluluk getirmiş olsa da güzeldir. Elde edilen her başarı, kendi hedefiniz olduğundan daha fazla memnuniyet getirecektir.

11. Zamanı yönetebilmek.

Bazıları bunu “ağırdan almak”, bazıları ise “saygısızlık” olarak adlandırıyor. Her iki durumda da, zamanınızı asla geri alamayacağınız tek gerçektir.  Zamanımızı akıllıca yönettiğimizde, harika şeyler başarabilir ve başımıza gelen her şey üzerinde daha iyi bir kontrol hissine sahip olabiliriz.

12. Bazen dinlenebilmek.

Bunu yeterince vurgulayamıyoruz: pilleri şarj etmek fiziksel ve zihinsel sağlık için çok önemlidir. İyi uyumak, sevdiğiniz şeylerle uğraşmak ve kendinize gün içinde biraz zaman ayırmak, bedeniniz ve zihniniz üzerinde olumlu etkileri vardır. Sonuçta, kendini iyi hissetmiyorsan, hiçbirşey yapamazsın.

13. Kendini kullandırtmaya izin vermemek.

Evet bir şeylerin değişmesini umarak kendimizden vermeye devam ederiz. Gerçekleşmediği zaman ise bu bizim bir suçumuz veya kötü bir son değildir. Böyle bir durumda uyanın ve hayatınızın iplerini kendi elinize alın. Aksi takdirde bu başkalarının adına acınası hissettirir ve mağdur rolünü kabul etmemizi sağlar. Dikkatli olun, bir kurban olmak bağımlılık yapar. Ve özgüveninizi aşağı çekmekten başka bir işe yaramaz.

Bütün bunlar size mantıklı geldi mi? Yoksa özgüveninizi geliştirmenize yardımcı olan bir şeyi unuttuk mu? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaştığınızdan ve bu makaleyi bir hatırlatıcı olarak ihtiyaç duyabileceğinizi düşündüğünüz kadınlarla paylaştığınızdan emin olun.