Bu Pratik Bilgiler Sayesinde Mutfağınız Işıl Işıl Olacak

Bu Pratik Bilgiler Sayesinde Mutfağınız Işıl Işıl Olacak

Mutfağınızı temizlemek tüm evinizi temizlemekten daha fazla zaman alabilir. Fayanslar, ocak, fırın ve mikrodalga arasında yapılacak çok iş var!  Ve yüzeyler çok fazla dikkat ve zaman gerektirir. Ancak, bazı ipuçlarının aşırı derecede zor görünmesine rağmen, temizleme işlemini daha kolay ve daha hızlı hale getirmenin yolları vardır: why use mayo or a sock to clean something? Fakat aslında, bu ipuçlarının tümü gerçekten faydalıdır.

Bilgece, mutfakta temizlik işlerini kolaylaştıracak garip ama yararlı ipuçları buldu.

Havalandırma için bir cetvel

Bir havalandırma deliğinden tozu temzilemenin birçok farklı yolu vardır. En etkili olanları elektirkli süpürge veya sprey ile temzileme yöntemidir. Her durumda, kirin en büyük kısmını çıkardıktan sonra, menfezi ıslak bir bezle silmek en iyisidir: ince temizlik sırasında ise normal bir plastik veya tahta cetvel kullanarak bunu yapmak çok kolaydır.

 

 

Buzdolabı için kağıt havlu

Buzdolabının temizliği pek eğlenceli değil, ancak kağıt havlu kullanırsanız, bu sıklığı azaltabilirsiniz. Çoğu zaman taze sebze ve meyvelerden gelen fazla su nedeniyle lekeleri fark edebilirsiniz. Sebzelerin veya şişelerin altına yerleştirilen kağıt bir havlu sorunu giderecektir. 

 
 
 
 

Mikrodalga fırın için kaynamış su

  Bir mikrodalga fırında buhar tam anlamıyla mucizeler yaratabilir: tek yapmanız gereken mikrodalga fırına bir tencereye su koymak ve suyun biraz kaynamasına izin vermek. Daha sonra fırını ıslak bir bezle silin. Farka siz de inanamayacaksınız.

Yağlardan kurtulmak için un

Eski yağ lekelerinin, özellikle de yüzey hassas yüzeylerde ise, temizlenmesi çok zordur. Bu durumda un kullanın. Yağın üzerine biraz un koyun ve biraz oavalayın. Bu yöntem bir ocakta mükemmel çalışır.

Mayo for plants

Mutfakta yapay çiçekleriniz varsa, onları mayonez kullanarak ikinci bir hayat verebilirsiniz. Yapraklardaki tozu temizleyin ve ardından suyla ve mayonez yıkayın. Bu yöntem bitkinizin parlamasını sağlayacak.

Eşi olmayan çorap için bir görev

Çorabınızın bir eşi kaybolduğunda hemen atmayın. Yeterince kalınsa, paspas bezi için mükemmel bir alternatiftir. Mikrofiber gibi tozları temizlemek için de iyidir.

Kahve aromalı oda kokusu

Bir odayı temizledikten ya da kokulu yiyecekleri pişirdikten sonra, odaya çok hoş bir kahve aroması ekleyebilirsiniz. Bir kavonuzun içine yanan bir mum ve kahve çekirdeklerini koymanız yeterlidir. Odanız artık kahve aromasıyla dolacak
.

Izgara temizlemek için patates, yağ ve tuz

Görünen o ki, herhangi bir tehlikeli madde kullanmadan ızgara temizlemenin kolay bir yolu var. Izgarayı yağ ile kaplayın ve biraz tuz serpin, 10 dakika bekletin. Sonra, bir patatesin bir yarısını alın ve ızgara üzerine sürün. Yağın kolayca temizlendiğini göreceksiniz.