Bir hafta boyunca oğlunun tercih ettiği elbiseleri giyen anne

Bir hafta boyunca oğlunun tercih ettiği elbiseleri giyen anne

Genellikle küçük çocukların ebeveynleri tarafından her gün kendileri için seçtikleri kıyafetleri giydikleri kabul edilir. Peki ya bu kuralı tersine çevirirsek? Bir anne böyle bir şeyi denemeye karar verdi ve ortaya çok eğlenceli sonuçlar çıktı.

İki küçük ve çok hareketli oğluna rağmen, Summer her zaman güzel ve şık görünmeyi başarıyor.

Bir zamanlar, Summer, çocuklarından, üç yaşındaki Rockwell'in ne giydiğini seçmesine izin vermenin eğlenceli olacağını düşünmüştü. Bir hafta boyunca Rockwell annesinin kişisel stilisti oldu.

Rockwell iki yaşındaki kardeşi Phoenix ile.
 

Küçük çocuk, kendisine verilen görevi çok ciddiye aldı ve annesinin kıyafetlerinin her birini dikkatli bir şekilde seçti.

İşte bazıları.

’Rockwell gri bir etek, Bob Dylan tişört ve siyah tayt seçti.
“Bu harika bir seçim, Rock,“ dedim ona. "Sanırım gelecekte tekrar giyeceğim.“ Ama sonra ayaklarıma baktı ve bana başka bir ayakkabı giymemi önerdi.
“Bu ayakkabıyı giymemi istediğinden emin misin?” diye sordum. ”Evet“, düşünmeden cevapladı— ”ve mavi bir kapşonlu ile."’

Summer, oğlunun kıyafetlerini nasıl seçtiğini izlemekten büyük keyif aldı. ’Gördüğü ilk şeyi yakaladı, ama sonra neyin iyi gideceğini çok dikkatli bir şekilde düşündü.
Örneğin, "çiçekli bir elbise giyersen, çoraplarının üzerinde de çiçekler olması gerektiğini" söyledi.
"Aklının nasıl çalıştığını izlemeyi çok sevdim.’

’Bu kıyafetlerle evden dışarı çıkmak konusunda biraz tereddüt ettim. Ama insanların gülmek yerine merakla bana baktığını fark ettiğimde şaşkınlığımı hayal edin. Otobüs durağında bir kadın yanıma geldi ve çoraplarımı gerçekten sevdiğini söyledi!’

’Bu haftanın en sevdiğim günüydü. Bu kıyafet Mickey Mouse'a bir övgü gibiydi! ” Summer yazıyor.

Her gün aynı çift ayakkabı giymek zorunda değilsiniz!
 

’Bu zordu. Rock üç farklı kıyafeti üst üste giymeme karar verdi. "Belki şimdi de bir pantolon giymeyi düşünmeliyiz?" Diye sordum, planının devam etmesini engellemeye çalışıyordum..’

 

’Ama sonra gitti ve bu iki rastgele ayakkabıyı getirdi. Dürüst olmak gerekirse, farklı çiftlerden olduklarını fark ettiğinden emin değilim...’

Garip gelebilir, ancak Summer, oğlunun onun için seçtiği kıyafetlerin çoğunun gündelik kıyafetler için tamamen uygun olduğu sonucuna vardı. Birkaç küçük değişiklikle daha iyiye gideceğini düşünüyor. Her aynaya baktığında oğlunun seçimlerinin gülümsemesine sebep olduğunu ekliyor. 

Summer'ın örneği, diğer annelerin çocuklarının kıyafetlerini seçmelerine izin vermeleri yönünde cesaretlendirdi.

’Diğer anneleri eğlenceye katılmaya teşvik etmeyi başardığım için çok mutlu hissediyorum.
Başkasının hayatına biraz neşe getirebilmek harika’, diyor Summer.

Bir haftalık denemenin sonunda,çoğu insan aslında nasıl göründüğünü umursamayıp bunun önemli olmadığını anladı.
 ’"Kabul edilebilir" olduğu için belirli bir şekilde giyinmemiz gerektiğini düşündüğümüzde kendimizi küçük kutulara koyduk". Fakat kendimize dayattığımız sınırlamalarla bizden başka kimse zarar görmüyor. İki gün boyunca uyumsuz ayakkabılarla dolaştım ve ben onları işaret edene kadar kimse fark etmedi.

’Bazen sadece kendinin bir aptal gibi davranmasına izin vermek gerekir. Bu hem sizin hem de çocuklarınız için iyi birşey.
 Bu kadar ciddiye almayın; onlar sadece giysi!’