Beşir Derneği ,Türkiye’nin Farklı Bölgelerinden Yardım Tırları Kaldırmaya Devam Ediyor

Beşir Derneği ,Türkiye’nin Farklı Bölgelerinden Yardım Tırları Kaldırmaya Devam Ediyor

Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürlüğü, bağışçılarından aldığı destekler ile hazırlanan insani yardım tırını, Kilis ve Reyhanlı’da bulunan , ihtiyaç sahipleri için gece gündüz hizmet veren fırın ve aşevlerine dualarla uğurladı. 
Türkiye ve dünyada "Gönüller Yapmaya Geldik" düsturu ile insani yardım organizasyonlarına hız kesmeden devam eden Beşir Derneği, gıda malzemelerinden yakacak yardımlarına, sağlık kitlerinden temizlik malzemelerine kadar olan temel ihtiyaç malzemelerini ihtiyaç sahiplerine buluşturuyor. Bunun yanında Beşir Derneği, Kilis ve Reyhanlı'da bulunan aşevi ve fırınları ile ihtiyaç sahipleri için   sıcak yemek ve ekmek yardımları dağıtmaya devam ediyor. 

Bu kapsamda Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürlüğü , 17 ton un ve aşevi malzemelerinden  oluşan insani yardım tırını dualar ile birlikte uğurladı.  Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürü  Ertuğrul Baygın , ‘’ Kilis’te bulunan aşevi ve fırınımızın üretim kapasitesini arttırabilmemiz ve  özellikle muhacir kardeşlerimize Reyhanlı ve diğer noktalarda da etkin ve yaygın hizmet verebilmemiz için acil desteğe ihtiyacımız vardır.Tüm bu çalışmaları  8  yıldır bağışçılarımızın desteği ile yürütmekteyiz. Bundan sonrada aziz milletimizin başlattığı bu yardım seferberliği ile tüm bu yardım faaliyetlerimizi sürdürmeyi planlamaktayız. ‘’ dedi.Katkılarından dolayı  Semerk Vakıf Heyetine, Tümsiad, Gençkon, ve  Beşir Derneği gönüllülerine ayrıca teşekkürlerini  iletti. 

Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile kanayan yaralara merhem olmaya devam edecek. 
 

BEŞİR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ