Patates Cipsi Kutusundan Yapabileceğiniz 10 Harika Şey

Patates Cipsi Kutusundan Yapabileceğiniz 10 Harika Şey

Ten genuinely cool things you can make out of an old tube for potato chips

 Cipsler çoktan yendiğinde ve geriye boş bir karton tüp kaldığında, atmak için acele etmeyin. Sonuçta, günlük hayatta her şeyi kullanmanın yaratıcı yollarını her zaman bulabilirsiniz.

Bilgece, evde kolayca yapabileceğiniz en iyi fikirleri sizin için topladı.

1. Vazo

Basit bir dokunuş ile boş bir talaş borusu dekoratif bir vazoya dönüşür. Yapmanız gereken tek şey, vazonuzun dış kısmını sevdiğiniz veya elinizde olan herhangi bir malzeme ile dekore etmek.

 

 2. Hediye kutusu

© pinterest   ©    

Bir hediyeyi özel bir şekilde paketlemek gerçek bir sanattır. Bir cips kutusu, çerezler ve şekerler gibi bazı yenilebilir ürünlerin yanı sıra küçük ve kolay katlanan ürünler için de mükemmeldir.       

3. Makarna ve bakliyat saklama kabı

Spagetti makarnanın saklanması için tasarlanmış olsa da, istediğiniz makarna türünü koymakta özgürsünüz. Bu kadar çok küçük şey koymak bulabileceğiniz mutfaktan daha uygun bir yer var mı?

 
 
 
 

4.Pamuk temizleyiciler ve plastik poşetler için tutucu

Kutunun altında küçük bir yuvarlak delik keserek, pamuk diskleri için mükemmel bir tutucuya sahip olursunuz. Plastik kapakta küçük bir delik açarsanız, plastik poşetleri saklamak için uygun bir kap yapabilirsiniz.


5. Kaleydoskop çiçek dürbünü

    Bu hem ebeveynler hem de çocuklar için harika bir fikir. Borunun arka tarafında küçük bir delik oluşturmak için bir çekiç ve çiviye, bazı holografik kağıtlara, parlak taşlara, büyük bir ilham kaynağına ve tüm bunları bir araya getirmek için biraz zamana ihtiyacınız olacak.

6. El işi kutusu

Her türlü ip, kurdele, düğme ve diğer yaratıcı malzemeleri saklamak için son derece uygundur. Tüm bunları kolayca bir tüpün içine sabitleyebilir ve el işi masanızda mükemmel bir düzen elde edebilirsiniz.

 
 
 
 

7. Mumluk

   Boş cips kutuları, güzel ve renkli ev yapımı mumları elde etmek için eritilmiş balmumu ile doldurulabilir.

8. Sosis pişirmek için güneş fırını

Dürüst olalım, sosis pişirmenin en kolay yolu değil, ama bunun eğlenceli bir şey olduğuna şüphe yok. Tabii ki sadece biraz güneş enerjisi, boş cips kutusu ve sosisler gerekir. Bazı bilimsel deneylerin zamanı geldi.

9.Oyuncak ev

 Bu, bir oyuncak kule veya hatta bir kale için (eğer iyi bir hayal gücünüz varsa) uygun bir üs olabilir. Kutu iyi dekore edilmişse, kulenizin yapıldığı malzemeyi asla tahmin edemezsiniz.

10. Kalemlik ve örgü şişi tutucu

Bu basit kutular, kurşun kalemler, boya fırçaları, örgü iğneleri ve diğer küçük veya uzun şeylerle doldurulabilir.

Preview photo credit fabyoubliss